Kripto HaberleriHaberlerTether (USDT), Rezerv Bilgisini Teyit Etmeyi Başardı: İşte Kasasındaki Nakit Miktarı!

Tether (USDT), Rezerv Bilgisini Teyit Etmeyi Başardı: İşte Kasasındaki Nakit Miktarı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz dönemde BDO ile anlaşmasını duyuran Tether’ın üç aylık rezerv raporları yayınlandı.

BDO Italia, stablecoin dağıtıcısı Tether’ın (USDT) 30 Haziran itibariyle ticari senet varlıklarının üç aylık dönemde %58 azalarak 8.5 milyar dolara gerilediğini gösteren konsolide rezerv raporunu doğruladı.

USDT, Ticari Senet Varlıklarının Yıl Sonuna Kadar Sıfırlanmasını Hedefliyor

Tether ayrıca, ticari senetlerin Ağustos ayı sonuna kadar 200 milyon dolara düşeceği ve yıl sonundan önce sıfırlanacağı beklentisini de doğruladı.

USDT, Perşembe günü BDO Italia’nın düzenli denetim raporlarını üstleneceğini duyurmuş ve açıklamaların daha önce olduğu gibi her çeyrekte bir yerine her ay yayınlanacağını belirtmişti.

İlgili Haber
USDC, Ne Zaman Tether'ın (USDT) Tahtını Devralacak? Araştırma Şirketi Tarih Verdi!

BDO raporu, Tether’in 30 Haziran’daki varlıklarını değerlendirerek, o tarihte Tether’in 66.4 milyar dolar varlığa sahip olduğunu ve bunların 28.8 milyar dolar Hazine bonosu, 6.8 milyar dolar para piyasası fonu, 5.4 milyar dolar nakit ve 8.5 milyar dolarlık ticari tahvile ek olarak diğer bazı küçük varlıklardan oluştuğunu doğruluyor.

Tether CTO’su Paolo Ardoino şirketin web sitesinde şunları yazdı:

“Tether’in kullanışlılığı rezervlerinin şeffaflığıyla desteklenmeye devam ediyor ve bu, küresel ekonomi için bir ürün oluşturmamızı sağlayan önemli bir denge kaynağı oldu.”

Bilindiği üzere Mayıs ayı başlarında Terra (LUNA) kripto para ekosisteminin çökmesi ve bununla birlikte 1 dolara sabit olması gereken UST fiyatının da sıfıra yaklaşması nedeniyle diğer stablecoin sağlayıcıları da mercek altına alınmıştı.

Yine aynı dönem USDT’nin de kısa bir süreliğine 0.94 dolara kadar gerilemesi nedeniyle Tether’ın rezervlerinin kalitesi sorgulanmaya başlanmıştı. Bunun ardından Tether, rezervlerindeki ticari senet miktarını azaltma kararı almıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay