Ana SayfaHaberlerTether (USDT), Rezervleri Hakkındaki Endişeleri Gidermek İçin Yeni Bir Adım Attı!

Tether (USDT), Rezervleri Hakkındaki Endişeleri Gidermek İçin Yeni Bir Adım Attı!

Takip et

Stablecoin şirketi Tether, dolara endeksli coin USDT’nin kalitesi hakkındaki spekülasyonlara karşı mücadele veriyor.

Tether (USDT), Finansman Bonosu Miktarını Yüzde 58 Azalttı

Şirket finansman bonosu varlıklarını %58 oranında azaltarak 8.5 milyar dolara indirdi ve ay sonunda 3,5 milyar dolara indirmesi bekleniyor.

Şirket Mayıs ayında elinde 20.1 milyar dolarlık finansman bonosu bulunduruyordu.

Tether’ın web sitesinde yer alan bilgilere göre şirket, varlıklarını ABD hazine tahvillerine çevirirken finansman bonosu miktarını sıfıra indirmeyi hedefliyor.

Finansman bonosu, şirketler tarafından ihraç edilen kısa vadeli teminatsız borçtur.

Değeri onu ihraç eden şirketlere bağlıdır. Tether’in elindeki varlıkların kalitesi spekülasyon konusu olmuş ve şirketin USDT için güvenebileceği ne kadar destek olduğu sorgulanmıştı.

Geçtiğimiz ay iflas aşamasına gelen Three Arrows Capital şirketi diğer bağlantılı kripto para şirketleriyle ilgili finansal bağları nedeniyle piyasada endişe vermişti. USDT, bu şirkete herhangi bir yatırımı olduğunu reddetti.

Mayıs ayında Tether, bağımsız muhasebecilik şirketi MHA Cayman tarafından hazırlanan bir tasdik raporu yayınladı.

Raporda Tether’ın 39.2 milyar dolar tutarında hazine bonosuna sahip olduğu belirtildi. Ayrıca şirketin 4.1 milyar dolar banka mevduatı, 6.7 milyar dolar para piyasası fonu ve 3.1 milyar dolar teminatlı kredisi vardı.

Tether’ın USDT stablecoininin piyasa değeri, Mayıs ayında yaşanan TerraUSD (UST) çöküşünün ardından 82.2 milyar dolardan 66.1 milyar dolara kadar gerilemişti.

İlgili Haber
Tether CTO'su, USDT'ye Saldırı Yapıldığı Söyledi ve Failleri Açıkladı!

Wall Street Journal yaptığı haberinde hedge fonlarının Tether’a karşı yüz milyonlarca dolarlık short pozisyonu açtığı söylenmişti.

Şirketin CTO’su Paolo Ardoino, hedge fonlarının short pozisyonu açmasını “FUD” yaymak olarak niteledi ve bu konuyla ilgili endişeleri gidermeye çalıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları