AltcoinAnalizHaberler

Tether (USDT), Tezos Blockchain’i Başlattı

Teknik Veriler Hangi Yönde?

Stablecoin Tether, Tezos blok zincirinde USDT’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu ve böylece Tezos, Ethereum, Solana, Avalanche, Polygon, Algorand, Tron, Omni, EOS, Liquid Network, Kusama ve Bitcoin Cash’in Standard Ledger Protocol’den sonra USDT’nin kullanılabilir olacağı 12. blok zinciri oldu.

Bunun yanında Tether, USDT’nin Tezos’taki lansmanının blok zinciri ağının DeFi ekosistemine yardımcı olacağını söyledi. Bir başka veri olan The Block’s Data Dashboard’a göre, aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi geçtiğimiz ay USDT’nin arzı 6 milyar azalması oldu.

Peki bu gelişmeden sonra teknik veriler nasıl şekillendi ?

Günlük zaman diliminde yani uzun vade diliminde baktığımızda gün içinde yaklaşık %10 ‘luk bir yükseliş yaptı.

Bunun yanında 12 Mayıs tarihinden bu yana yapı içerisinde yükselen hacim ile beraber yükselen dipler ile yükselişine devam ettiğini görebiliyoruz.

Fiyat daha önceki hareketlerinden olan 2.30 dolar direnç bölgesine yaklaştı. Bu bölgenin hacimli bir şekilde kırılımı ile daha önce destek alanı olan şimdi ise direnç alanı Flip S/R alanı olan 2.5 ve 2.65 doların üzerinde günlük mum kapanışı ile bir sonraki direnç bölgesi takip edilebilir.

Aksi durumda ise; hem trend alanı olan hem de önemli talep bölgesi olan 1.76 ve 1.88 dolar bölgesi altındaki kapanışlarda alt destek seviyelerine geri çekilmeler görülebilir. Hem piyasa metriklerin pozitif ilerlemesi hem de Tezos (XTZ) tarafından gelecek olumlu haberlerin baskılanması yükselişin devamı için tetikleyici olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu