BitcoinHaberler

Tether’den İddialara Yanıt Geldi! Bitcoin 39.000$’ı Geçti!

Tether FUD'u yeniden sahnede.

Bitcoin’deki yükseliş sonrası olumsuz haber dalgaları yeniden canlandı. Gün içerisinde Bloomberg tarafından ortaya atılan bir iddia, kripto para yatırımcılarını tedirgin ederken, boğalar bunun bir FUD’un parçası olduğunu düşünerek olumsuz haberlere kulak tıkadılar.

Bloomberg tarafından kaleme alınan haberde, ABD Adalet Bakanlığı tarafından Tether yöneticilerine yönelik soruşturma yapıldığı ve suçlamalar arasında “banka dolandırıcılığı” olduğu iddia edildi.

Bu iddialara yönelik Tether’in cevabı gecikmedi. Tether resmi internet sitesinde yayınladığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Bloomberg tarafından adı açıklanmayan kaynaklara ve yıllarca süren iddialara dayanan, daha çok tık almak için tasarlanmış bir makale yayınladı. Bu makale, eski iddiaları “haber” olarak yeniden paketleme modelini takip ediyor. Tether’i itibarsızlaştırmaya yönelik devam eden çabalar, toplulukta lider olarak kalma kararlılığımızı değiştirmeyecek.

Tether, işbirliği, şeffaflık ve hesap verebilirlik taahhüdümüzün bir parçası olarak ABD Adalet Bakanlığı da dahil olmak üzere kolluk kuvvetleriyle rutin olarak açık diyalog halindedir. ABD’deki ve dünyadaki endüstri ve hükümet yetkilileri arasındaki işbirliğini teşvik etmede endüstri liderleri olarak rolümüzle gurur duyuyoruz. Müşterilerimize ve büyümemize yol açan sektör lideri teknolojiye ve şeffaflığa bağlı kalmaya devam ediyoruz.

Tether’de işler her zamanki gibi devam ediyor ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde nasıl hizmet edeceğimize odaklanmaya devam ediyoruz.”

Tether FUD’unun yeniden oyuna sokulmasına rağmen Bitcoin’in fiyatının bundan etkilenmemesi olumlu bir gösterge. Bitcoin, yükselirken kötü haberlere, düşerken de iyi haberlere tepki vermeyen bir yatırım aracı. Bloomberg’in bu oyunu, Bitcoin’deki satıcı baskısının çok az olduğunu görmemizi sağladı.

Bazı yatırımcılar Tether’in açıklamasını yetersiz bularak, soruşturma olup olmadığına ilişkin bilgi paylaşılmamasını eleştirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu