Kripto HaberleriAltcoinTezos Tarafındaki Tepki Yükselişi Devam Edecek mi? XTZ Analizi

Tezos Tarafındaki Tepki Yükselişi Devam Edecek mi? XTZ Analizi

Takip et

Bu hafta dar bir range aralığında hareketine devam eden Bitcoin, hacim yetersizliğinden dolayı 21.844 dolar direnci üzerine çıkmakta zorlandı.

Bir diğer taraftan ise Bitcoin’nin bu dar bant aralığında devam etmesi altcoinlerin geneline pozitif yansıdı. Özellikle Bitcoin en düşük seviyesi olan 17.500 dolar seviyesinden tepki alması ile Tezos (XTZ) yaklaşık %40’lık bir yükseliş gördü.

Fakat Bitcoin 20.000 dolar seviyesinin altına düştüğünde bir çok altcoinde düşüş olurken ön plana çıkan Tezos yaklaşık %9 artış gösterdi.

En son gündeme gelen USDT’nin Tezos ağına entegre olması ön plana çıkan gelişmelerden birisi olmuştu.

Teknik olarak fiyat hareketlerine bakacak olursak günlük zaman diliminde Tezos (XTZ) tarafında, bullish engulfing ile başlatmış olduğu ve alt zaman dilimde swing high yapıları ile beraber 1.21 dolar seviyesinden alıcıların destek bulduğu görülüyor.

Aynı zamanda alt destek seviyesi 1.46 dolar, üst direnç bölgesi ise 2.90 dolar bir range aralığında hareketine devam etmektedir.

Stokastik RSI tarafı ise aşırı alış bölgesinde olup, bu verinin 80 değeri altına gerilemesi tekrardan talep bölgesine bir düzeltme hareketinin başlamasına sebebiyet verebilir.

Bu durumda destek seviyelerinde oluşan fiyat hareketleri önemli hale gelecektir. Bunun aksine Stoch RSI’ın bu bölgede yatay hareket etmesi durumunda ise fiyat hareketinin yukarı yönlü hareket etmesi beklenebilir.

Aynı zamanda 2.24 ve 2.36 dolar önemli bir direnç bölgesi olup, bu bölgenin alıcılar tarafından geçilmesi durumunda bir sonraki direnç seviyeleri takip edilebilir. Buradaki talep alanı ve aynı zamanda destek bölgesi olan 1.22 dolar seviyesinin altına kapanış yapması ile düşüş trendinin devamını da göz ardı etmemek gerekir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları