AltcoinAnaliz

The Graph (GRT) Uçmaya Devam Ediyor, Yüzde 2381 Yükseldi! – İşte Önemli Seviyeler!

GRT, önce %2381 yaptı sonra %20 geriledi. Sıradaki hamlesi ne?

Piyasaya çıkışıyla birlikte hızla yükseliş yaşayan The Graph (GRT), bugün öğlen saatlerinde 0.7444 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Piyasaya girişinin ardından bu yükselişiyle %2381’i hanesine yazdıran GRT, yayın saati itibariyle 0.66 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Coinmarketcap verilerine göre, bu hızlı yükselişle birlikte GRT’nin piyasa hacmi 800 milyon doların üzerine çıktı. Ayrıca bu son verilere göre GRT, kripto piyasasındaki sırasını 47’den 33’e yükseltti. Gözde borsaların desteğiyle yükseliş yaşayan GRT’nin teknik analizi, yeni bir coin olması nedeniyle son derece zorlayıcıdır. Ancak biz sizin için değerlendirmeye aldık.

Yükselen Kanal Görünümü

Üç gün önce piyasaya giren GRT, 4 saatlik grafikte yükselen bir kanal içerisinde ilerliyor. Bu kanalın üst kanadını iki defa deneyen GRT, an itibariyle orta seviyeden destek almış görünüyor. Bu kanalın alt kanadının kırılması halinde sert düşüşler gelebilir. Ürünü elinde bulunduranlar bu kanala dikkat etmelidirler. Ayrıca bu kırılım gerçekleşirse fiyata destek olabilecek en önemli seviye, 0.4715 – 0.49436 dolar aralığıdır.

The Graph (GRT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Boğa Hâlâ Gücünü Yitirmemiş Olabilir

Kısa vadeli olarak bakabildiğimiz GRT, bir saatlik grafikte gizli boğa uyuşmazlığı gösteriyor. Fiyatının çok fazla volatil olması nedeniyle son derece riskli olan GRT, yükselen fiyatlamasının ardından hâlâ boğa sinyalleri veriyor. Buradaki formasyonun gerçekleşmesi halinde fiyatın bir önceki tepe noktasını geçmesi beklenebilir.

Grafikte fibonacci düzeltmesi uygulandığında fiyatın golden pocket olarak nitelendirilen 0.60367 – 0.61546 dolar alnının üzerinde bulunduğu görülüyor. GRT, sert satış yemesi halinde bu seviye önemli bir rol oynayacaktır.

The Graph (GRT) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Destek Direnç Dinlemiyor

Fiyatta yaşanan volatilite (hareketlilik), GRT’nin yeni bir coin olmasının hakkını veriyor. Grafiği 15 dakikalık zaman diliminde değerlendirdiğimizde fiyatın fibonacci direnç ve destek seviyelerini bir bir kırarak hareket ettiği fark ediliyor. Ancak detaylı olarak bakıldığındaysa bu seviyelerin önemli olduğu görülüyor.

Şu anda fiyatın yükseldiğini görüyoruz ve bu yükseliş bir önceki zirvede son bulup tekrar aşağı yönelirse, grafikte ikili tepe oluşumu görülebilir. Bu formasyon sonucunda 0.49183 – 0.49673 dolar aralığına doğru gerilemesi gerçekleşebilir.

The Graph (GRT) 15 Dakikalık Grafik – Kaynak: Tradingview

GRT alım satımını yapmak için Binance borsasında üyelik açıp işlem yapabilirsiniz. Aşağıdaki linkte Binance borsası ile ilgili detaylar var. Ancak böylesi volatil olan ürünlerin yatırımını yaparken mutlaka dikkatli olunması öneriliyor.

İlgili Haber
Binance Kullanım Rehberi - Binance Üzerinden Nasıl Bitcoin ve Altcoin Alınır?

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu