Kripto HaberleriHaberlerThe Wall Street Journal SEC'i Eleştirdi! "Ripple (XRP) Davasında Tutarsızlık Var!"

The Wall Street Journal SEC’i Eleştirdi! “Ripple (XRP) Davasında Tutarsızlık Var!”

Takip et

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a karşı açılan dava devam ederken ABD basınından SEC’in tutumuna yönelik eleştiriler geldi.

ABD’nin ana akım medya kuruluşları arasında yer alan The Wall Street Journal’ın yayın kurulu tarafından yayınlanan baş yazıda, SEC’in kripto paralar konusundaki yaklaşımı eleştirildi ve SEC’in karışıklığa sebebiyet verdiği ifade edildi.

“Düzenleyiciler, net kurallar belirlemeden önce dava açarak yatırımcılara zarar veriyor”

Haberde SEC’in kripto paraların ICO süreçleri ile menkul kıymetler arasındaki farkları ortaya koyan net kurallar koymamasının sektörün geleceğini tehlikeye attığı belirtilerek Ripple davasına ilişkin tespitlere yer verildi.

“SEC, Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmadığına inanıyor ve buna gerekçe olarak geliştiricilerinin satışlarından kar etmemesini gösteriyor. Ancak bu muafiyetlere ilişkin eski SEC Başkanı Jay Clayton’ın bir dönem yaptığı açıklamalardan başka bir resmi düzenleme yok.

Ripple davası yargıçlarından Sarah Netburn’un bulguları, ajansın hangi para birimlerini düzenleyip düzenlemediği konusunda net kurallar belirlemediğini gösteriyor.

Davada yargıç Netburn’un SEC’in avukatlarına, Ripple’ın bir faydası olduğunu söylemesi de SEC’in Ripple konusundaki tutarsızlığını ortaya koyuyor.”

WSJ tarafından kaleme alınan yazıda SEC’in bu ikircikli, komplike ve resmi bir metne dayanmayan yaklaşımlarının kripto para ekosistemine ve perakende yatırımcılara zarar verdiği belirtildi. Özelikle Coinbase’in 86 milyar dolarlık halka arz sürecine vurgu yapılarak kripto para sektörünün giderek kurumsallaştığı ancak SEC’in bu sektörü gri alanda bırakmayı tercih ederek sektöre ve yatırımcılara zarar verdiği ifade edildi.

Özellikle ABD basınının Ripple tarafında yer alması, davanın Ripple lehine sonuçlanmasını kuvvetlendirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları