bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAnalizTom Lee Fiyat Yıl Sonu Tahminini Revize Etti

Tom Lee Fiyat Yıl Sonu Tahminini Revize Etti

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve kripto paralar hakkında yaptığı açıklamalarla adından söz ettiren Wall Street analisti Tom Lee, öncelerde yaptığı 2018 yıl sonu 25 bin dolarlık Bitcoin tahminini revize etti.

Cryptonews’in haberine göre 2018 Asya Blockchain Zirvesi’nde konuşan Tom Lee yıl sonu Bitcoin fiyat tahmini 22 bin dolar olarak değiştirdiğini dile getirdi.

Lee bu tahmininin düşmesinin sebebi olarak, “G20 ve AB ülkeleri kripto para düzenlemeleri konusunda net değil, bu durum piyasada büyük bir baskı meydana getiriyor” ifadelerini kullandı. Ayrıca bu durumun piyasada bir sıkıntı ortamı oluşturduğu çoğu analist tarafından konuşuluyor.

Tom Lee kripto paralar üzerinde vadeli işlemlerin olması piyasayı olumsuz etkilediğini savundu. Lee her ne kadar bu konuya aydınlık getirmese de bu tarz piyasaların banka ve büyük yatırımcıların elinde olduğunu bildiği için bu ifadeleri kullandığı düşünülüyor.

Hatta uzmanlara göre Bitcoin’in 20 bin dolarlık zirvesinden düşüşünün vadeli işlemlerin başlaması neticesinde olduğu ifade ediliyor.

Sonuç olarak Tom Lee Bitcoin için yıl sonu tahminini 25 bin dolardan 22 bin dolara çekti. Ayrıca Bitcoin fiyatının, madencilik maliyetlerinin en az iki katı olması gerektiğinin altını çizdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları