Kripto HaberleriHaberlerTON, 90 Milyon Dolarlık Yeni Ekosistem Fonu Kurdu

TON, 90 Milyon Dolarlık Yeni Ekosistem Fonu Kurdu

Takip et

Bitcoin ve kripto para piyasaları ayı sezonu içerisinde olsa da bazı projelerin hız kesmeden gelişmeye devam ettikleri görülüyor. Bunlardan sonuncusu olan The Open Network (TON), 90 milyon dolarlık yeni ekosistem fonu kurduğunu açıkladı.

Fonun hedefinin, TON üzerinde yeni projeler oluşturmak ve kullanım alanını artırıp kullanıcısına finansal ve danışmanlık hizmetleri sunarak temek blok zincirinin tanıtmak olduğu ifade edildi.

Yeni TON ekosistemi Alpha-Vista Fonu adıyla duyuruldu. Fonun destekçileri arasında VistaLabs, Alphanonce, Miner’s Fund ve Kilo Fund yer almakta.

TON, 2013 yılında Telegram tarafından kurulmuş olup ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kayıt dışı menkul kıymet suçlamasının ardından Ağustos 2020 tarihinde kapatılma kararı almıştı.

Telegram’ın 2020’de TON’u terk etmesinden sonra Telegram CEO’su Pavel Durov, Toncoin ve Telegram’ın bağımsız olduğunu vurgulayarak “TON, artık Telegram’dan bağımsızdır. Ekibine başarı diliyorum. Doğru stratejiler uygulayarak başarı elde etmek için ihtiyaç duydukları her şeye sahipler.” açıklamasında bulunmuştu.

TON Foundation ekosistemini büyütmek için çalışmalara devam ederken geçtiğimiz Nisan ayında da Toncoin ekosistem fonunu başlattı ve kripto borsaları Huobi ve Kucoin’nin de destekleri ile ilk ekosistem fonunda 250 milyon dolar topladı. Öte yandan yine Nisan ayı içerisinde kullanıcılardan ekosistemi geliştirmek için 1 milyar dolar toplamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları