binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinTornado Cash Davasında Karar Çıktı! Bu Altcoin Fiyatı Tepki Verdi!

Tornado Cash Davasında Karar Çıktı! Bu Altcoin Fiyatı Tepki Verdi!

Hollanda mahkemesi kripto para mikseri Tornado Cash‘in (TORN) kurucusu Alexey Pertsev'i kara para aklamaktan suçlu buldu ve 64 ay hapis cezası verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Coindesk’in haberine göre, Hollanda mahkemesi kripto para mikseri Tornado Cash‘in (TORN) kurucusu Alexey Pertsev’i kara para aklamaktan suçlu buldu ve 64 ay hapis cezası verdi.

Hollandalı yargıç, Tornado Cash’in “suçlulara yönelik olduğunu” ve “suçlulara tamamen kolaylık sağlandığını” belirterek kurucusu Pertsev’i 1,2 milyar dolarlık yasa dışı varlığı aklamaktan suçlu bulduğunu açıkladı.

Haber sonrası TORN fiyatı küçük de olsa bir gerileme yaşadı.

Ne Olmuştu?

Pertsev, 2022 yılında Tornado Cash’in ABD Hazine Bakanlığı tarafından kara listeye alınmasının ardından Hollanda tutuklanmıştı.

Pertsev dışında Tornado Cash’in kurucu ortağı Roman Storm ise 2023 yılında ABD Adalet Bakanlığı tarafından benzer kara para aklama suçlamalarıyla tutuklandı. Storm’un duruşması ise Eylül ayında yapılacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail