HaberlerMetaverse

Toyota ve Nissan Metaverse Alemine Giriş Yaptı

Dünyanın önde gelen otomobil üreticileri olan iki dev marka değişen dünya teknolojisinde söz sahibi olmak istiyor.

İki Japon devi otomobil üreticisi olan Nissan ve Toyota’dan metaverse açılımı geldi. Sanal dünya ile ilgili operasyonlar başlatan ikili metaverse alemine girmek için kolları sıvadı.

Nissan’ın sanal showroomu araç lansmanlarına ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapabiliyor, Toyota’nın projesi ise çalışma alanları ve çalışan toplantıları düzenlemek için uygun ortamlar sağlıyor.

Meslektaşlarının İzindeler!

Metaverse’e katılan en son küresel şirketler olan Nisan ve Toyota, metaverse’de bir varlık oluşturmanın yollarını ararken Avrupalı meslektaşları Volkswagen ve Mercedes Benz’in yolundan gidiyor.

Nissan, Tokyo galerisi Nissan Crossing’in araç lansmanları ve diğer etkinlikler için kullanılabilecek dijital gerçeklik versiyonunu başlattı. Konuyla ilgili hazırlanan bildiride Nissan Motor Corporation’ın meta evrene bağlanan artırılmış gerçeklik ara yüzü aracılığıyla “sürüşü daha uygun, konforlu ve heyecan verici hale getirecek hizmetler ve iletişim için sınırsız olanaklar” oluşturduğu belirtildi.

Öte yandan, hacim olarak dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Toyota’nın, bazı departmanlar ve iştirakleri için sanal iş istasyonları oluşturduğu bildiriliyor. Şirket çalışanları avatarlar aracılığıyla şirket toplantılarına katılacak ve birbirleriyle sohbet edebilecekler.

Başka Bir İletişim Mümkün

Pandeminin ve insan hareketi üzerindeki ilgili kısıtlamaların Toyota’nın sanal çalışma alanları başlatma kararına ilham verdiğini öne süren bir Toyota temsilcisi,

Koronavirüs nedeniyle evden çalışan daha fazla insanla, genç çalışanlara ve şirket içindeki diğer kişilere iletişim seçenekleri sunuyoruz.

dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu