BitcoinHaberlerTRON

Tron Kurucusu Justin Sun’dan Bitcoin (BTC) Açıklaması: “Biz de Satın Aldık!”

Tron kurucusu ve Bittorrent CEO'su Justin Sun, yaptığı yeni açıklamasında Bitcoin satın alımı hakkında konuştu.

El Salvador başkanı ve Bitcoin (BTC) savunucusu Nayib Bukele kısa bir süre önce ülkesinin 500 BTC satın aldığını açıklamıştı.

Tron kurucusu Justin Sun da Bukele’nin adımlarını takip etti ve aynı hamleyi yaptı.

El Salvador kısa bir süre önce Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında ortalama olarak 30.744 dolar seviyesinden 500 Bitcoin satın aldığını ve 15.3 milyon dolar ödediğini açıklamıştı. Ülkenin toplam BTC rezervi böylelikle 2.301’e yükseldi.

İlgili Haber
Son Dakika: El Salvador Yeni Bir Bitcoin (BTC) Satın Alımı Yaptı! İşte Ortalama Fiyat

Justin Sun da Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı!

Bukele’nin açıklamasından yaklaşık olarak 12 saat kadar sonra ise Çinli işadamı ve TRON kurucusu Justin Sun, yaptığı açıklamalarında El Salvador’un 15.5 milyon dolarlık son BTC hamlesini takip ederek kendilerinin de ortalama olarak 31.031 dolardan 500 coin satın aldığını duyurdu.

Bukele Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında “dip fiyattan” BTC satın aldıkları için memnun olduklarını söylemişti. Bunun ardından 11 saat sonra yaptığı açıklamasında, satın aldığı coinleri şu an satarsa 1 milyon dolar kar elde edebileceğini fakat bunu yapmayacağını söyledi.

Bilindiği üzere El Salvador dünyanın en kripto para dostu ülkelerinden biri olmasıyla tanınıyor.

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında ülke BTC’yi meşru para birimi olarak ilan ederek bir ilke imza atmıştı. Ülkenin başkanı 40 yaşındaki Nayib Bukele Bitcoin’e olan desteğini düzenli olarak söylüyor.

Nayib Bukele kripto para piyasasındaki “dip noktalarından” daha önce de faydalanmayı bilmişti. El Salvador BTC’yi meşru para birimi ilan etmeden önceki gün ülke 20.9 milyon dolar ödeyerek 400 coin satın almıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
HABOYLE

ELONA YAZDI ELON DOLANDIRICININ GOTUNU SIKMEDI
SIMDIDE EL SALVADOR DIYOR
BELKI
BUKELE ONUN GOTUNE BUKELE YAPSIN DOLANDIRICI TIRO
BU SITE BENIM OLSAYDI
TIRO JUSTIN YINE IBENELIK PESINDE YAZACAKTIM HABERI


Başa dön tuşu