HaberlerTRON

Tron Yeni Bir Darbeyle Sarsıldı!

Tron, Disney'in İtirazı Sonucu ABD'deki Ticari Marka Haklarından Vazgeçti.

TRON denince akla gelen ilk şey kripto para değeri değil hiç kuşkusuz. Nitekim “TRON” filmi Disney’in kült filmleri arasında yer alıyor. İşte tam da bu yüzden Justin Sun’ın kurucusu olduğu ünlü kripto değer Tron’un (TRX) yapmış olduğu üç ticari marka başvurusu Disney’in itirazı sonucunda reddedildi çünkü Disney “TRON” adlı ünlü filmini sebep göstererek kripto değerin yaptığı patent başvurusunun kendi ticari markasına zarar vereceğini savundu. ABD Ticari Marka ve Patent Ofisi, Disney’i bu konuda haklı bularak ”TRON”, TRONNETWORK” ve ”TRONIX” kalıpları için Tron Vakfı’nın Çin partneri Raybo Technology üzerinden Şubat 2018’de yaptığı patent başvurusunu reddetti.

Disney’e Göre İki İsim Arasında Birden Fazla Benzerlik Var

Dünyaca ünlü animasyon film şirketi Disney’e göre “TRON” adıyla ilgili tek sıkıntı iki isim arasındaki karakter benzerliğiyle kalmıyor, Justin Sun’ın kurucusu olduğu “TRON”un yazım şekli ve büyük harflerle yazılıyor oluşu da Disney’in ticari markasına çok benziyor.

Disney, 35 yıllık kült filmi olan TRON’un pek çok tema park ve video oyunlarına da sahip olduğunu ancak söz konusu Blockchain şirketinin aynı adlı bir kripto değere sahip olmasının kafa karışıklığına yol açtığını savundu.

Raybo Technology, patent başvurusunun sonucu için başta sessiz kalsa da Disney’in itirazının ardından üç markanın da patent başvurusunu reddettiğini açıkladı. Söz konusu üç marka TRON adının farklı versiyonları olarak kullanılıyordu.

Sık sık farklı şekillerde gündeme gelen Justin Sun’ın bu yeni darbeden sonra ABD’deki ticari marka haklarına veda etmiş oldu. Tron’un (TRX) bu son gelişmelerden nasıl etkileneceği merak konusu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu