Bitcoin

Başkan Trump’ın Açıklamaları Bitcoin’i Yükseltmiş Olabilir

Başkan yeni açıklama ile kripto para birimlerini dolaylı yoldan yükselmesine etki etmiş olabilir.

Dün gece 7.000 dolar seviyelerine gerileyerek 7.600 dolara kadar gerileyen Bitcoin bugün 8.100 dolar seviyesine yükseldi. Amerikan Başkanı Donald Trump, bundan sonra ABD’nin Suriye’de olmayacağına, terör örgütü mensuplarını ise Türkiye ve Avrupa ülkelerine iade edeceğine dair açıklamalar yaptı. Türkiye’nin bundan sonra bölgede yapacaklarından sorumlu olduğunu açıkladı ve bu açıklamalar kısa süre içerisinde tüm dünyada yankı buldu. AB medyasında konu hakkında AB üyesi ülkelerin ABD’ye yanıt vermesi istenirken, bir tarafta ise ABD’nin Suriye’den ve dolaylı olarak bir Ortadoğu ülkesinden çekilmesinin ekonomik olarak diğer bazı ülkelere ekonomik olarak maliyetinin olabileceğini yazıp çizdiler.

Başkan Trump’ın açıklamasını takiben kısa süre içerisinde Bitcoin 300 dolar değer kazanarak 8.155 dolar seviyesine yükseldi. Başkan Trump’ın bu açıklamasının ardında yatan sebepler henüz kesin olarak bilinmese de son dönemde yaşanacak Ortadoğu’daki gelişmelerin Bitcoin fiyatına olumlu olarak etki etmesi bölgesel güvenlik nedeniyle artışa geçebilir. Trilyon dolarlık ABD ekonomisinin Suriye’den çıkması sonrasında bölge ülkelerinde vatandaşların kaygıları daha fazla artabilir ve itibari paralar yerini daha çok kripto paralara bırakabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı