binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinTrump'ın Yeni Tweet'i Üzerine Dolar Tekrar Yükseliyor ve Bitcoin Pahalanıyor

Trump’ın Yeni Tweet’i Üzerine Dolar Tekrar Yükseliyor ve Bitcoin Pahalanıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Türkiye ile ABD arasında son zamanlarda çıkan Rahip Brunson krizinin ateşi sönmüyor. Geçtiğimiz hafta krizin boyutu iyice artmış ve Donald Trump’ın Türkiye’den alınan çelik ve aliminyuma yönelik vergilerin iki katına çıkalacağı tweetini atması ile dolar rekor seviyelere ulaşmıştı.

Bunun üzerüne bu hafta yapılan atılımlar ile doların ateşi söndü ve 5,75 ₺ seviyelerine kadar geriledi. Katar’ın Türkiye’ye yapacak olduğu yatırım, Başkan Recep Tayyip Erdoğan‘ın Amerikan elektronik aletlerine ambargo uygulanacak açıklaması, BBDK’nın swap hamlesi ve Berat Albayrak’ın yabancı yatırımcılar ile yaptığı görüşme doların ateşini söndürdü.

Ayrıca halkın da bu konuda ellerindeki dolarları bozdurarak, ABD ile girilen bu ekonomik savaşta ekonomiye ciddi katkıları olduğu biliniyor.

Bugün Trump bir Tweet daha attı

Donald Trump, bugün Türkiye ile ilgili attığı bir Tweet ile doların tekrar artmasına sebep oldu.

“Türkiye yıllardır ABD’yi kullandı. Şimdi ise bizim vatansever rahibimizi esir tutuyorlar. Bu suçsuz adamın ABD’ye dönmesi için Türkiye’ye hiç bir şey ödemeyeceğiz fakat Türkiye’ye yaptırımlar uygulayacağız.”

Bu twetten sonra tekrar artış gösteren dolar an itibari ile tekrar 6 ₺’nin üzerine çıkarak 6,13 ₺’den Euro ise 7₺’den işlem görüyor.

Doların tekrar artması Bitcoin’i pahalandırdı

Bu hafta doların düşmesiyle 37500 ₺ seviyelerinden alınabilen BTC, fiyatı hemen hemen aynı olmasına rağmen dolar kurunun artması sebebiyle şu anda Türk borsalarında 39,550 ₺ seviyelerinde işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail