BitcoinHaberler

Türk Kripto Para Trader’ının Binance Hesabından Yaklaşık 70.000 TL Çalındı!

Türk trader Bollycat, söz konusu hırsızlığın detaylarını paylaştı ve yetkilerden yardım istedi.

Kripto para sektörünün Türk kritpo traderlarından biri 60-70 bin TL değerindeki bir kripto hırsızlığının kurbanı oldu. Bollycat isimli trader dün paylaştığı bir tweetle yaşadığı hırsızlık vakası ile ilgili yardım talebinde bulundu. Binance hesabındaki fonlarının tamamının çalındığını söyleyen Bollycat, hacker ya da hackerların gerçekleştirdiği hırsızlık haberine ilişkin 3 mail hesabı ile Binance ve Bittrex hesaplarının hacklendiği bilgisini paylaştı.

Mağdur traderın belirtiğine göre hırsızlığı gerçekleştiren şahıs ya da şahıslar Binance hesabına giriş yaparak mevcut kripto paraları XRP’ye çevirmiş ve bütün parayı Bollycat’in daha önce para gönderdiği Bittrex hesabındaki XRP adresine yollamış. Sonrasında Bittrex hesabına girerek mevcut çaldıkları meblağı BTC’ye çevirip farklı bir kripto cüzdanına aktarım gerçekleştirmiş.

Bollycat Elindeki Tek İpucunun IP Adresi Olduğunu Belirtti

Bollycat’in belirttiğine göre söz konusu şahıs ya da şahıslar, Bittrex’e girerken VPN kullanmış. Binance erişimi içinse Radore hosting’e ait bir IP’den yararlanılmış.

Bollycat ayrıca 2FA konusuyla ilgili de şu açıklamayı yaptı:

Binance hesabım için 2FA etkin ancak kodlar bilgisayarımda ve ne yazık ki bilgisayarımın da saldırıya uğramış olabileceğini düşünüyorum.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu