coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinTürk Kullanıcıların Gözde Altcoini Son Güncellemesini Etkinleştirdi!

Türk Kullanıcıların Gözde Altcoini Son Güncellemesini Etkinleştirdi!

Bu altcoin, geliştiriciler için ağı optimize etmeye yardımcı olacak değişiklikleri uygulayarak Cortina yükseltmesini etkinleştirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ava Labs tarafından geliştirilen bir Proof-of-Stake blok zinciri olan altcoin Avalanche, geliştiriciler için ağı optimize etmeye yardımcı olacak değişiklikleri uygulayarak ana ağında Cortina yükseltmesini etkinleştirdi.

Altcoin Avax Cortina Yükseltmesini Etkinleştirdi

Cortina, Avalanche ağı için düğüm uygulaması olan Avalanche Go v1.10.0’ın en son sürümüne dün saat 11.00 civarında yükseltme yaptı.

Cortina yükseltmesi, X-Chain’in Snowman++ konsensüsünü çalıştıracak şekilde taşınmasını içeriyordu; bu da tüm ağın tek bir konsensüs motoruna taşındığı anlamına geliyor.

Bu değişiklik, Avalanche Warp Messaging’i (AWM) entegre etmenin yanı sıra karmaşık X-Chain işlemlerini mümkün kılmak için de çok önemlidir.

İlgili Haber
Circle CEO'su USDC'deki Düşüşün Kaynağını Açıkladı: Düşüşün Nedeni Amerika...!

Avalanche X-Zinciri veya Borsa Zinciri, P-Zinciri (Platform Zinciri) ve C-Zinciri (Sözleşme Zinciri) ile birlikte platformdaki üç ana zincirden biridir. X-Zinciri, yerel Avalanche varlıklarının oluşturulması ve yönetilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Buna ek olarak, yükseltme Ethereum Sanal Makinesi ile uyumlu akıllı sözleşme katmanı olan C-Zincirinde de değişiklikler içeriyordu.

Cortina, ağ üzerinde daha karmaşık dApp’lerin konuşlandırılmasını sağlamak için C-Chain blok gas limitini 8 milyondan 15 milyon gas’a yükseltti. Ağın belirli bir zaman aralığında tüketmeyi hedeflediği belirli bir gas miktarı olan gas hedefi, 10 saniyede 15 milyon gas olarak tutulacak.

Yükseltme, faaliyetlerin büyük bir kısmının gerçekleştiği C-Zincirinin yeniden canlandığı bir zamanda geldi. Avalanche blok kaşifi SnowTrace’in verilerine göre, günlük işlemler 2022’nin sonunda önemli bir düşüş döneminin ardından bugüne kadar üç kattan fazla arttı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail