Kripto HaberleriAltcoinTürk Kullanıcıların Takip Ettiği Altcoinde Kritik Tarihe Geliniyor: Son Bilgiler Neler?

Türk Kullanıcıların Takip Ettiği Altcoinde Kritik Tarihe Geliniyor: Son Bilgiler Neler?

Takip et

STEPN altcoininin Çin anakarasındaki kullanıcılarına yönelik hizmetlerini kapatacağı tarih yaklaşıyor. Çin hükümetinin düzenleyici politikaları nedeniyle, STEPN bu yıl Mayıs ayında Çinli kullanıcı hesaplarına GPS hizmeti sağlamayı durduracağını söylemişti.

Duyurunun 26 Mayıs’ta yapılmasının ardından, STEPN ve buna bağlantılı Green Satoshi Token (GST) fiyatı düşerek tepki vermişti.

İlgili Haber
Bu Altcoin Çinli Kullanıcıları Yasakladı: Fiyatında Büyük Düşüş Oldu!

STEPN Altcoini, 15 Temmuz’dan İtibaren Çin Merkezli Hesapları Kapatacak

STEPN yönetiminin Çin’deki tüm hesapları kapatmak için verdiği son tarih önümüzdeki hafta, 15 Temmuz olarak belirlendi. Yapılan duyuruda ekip, kuruluşundan bu yana Çin anakarasında herhangi bir ticari faaliyette bulunmadıklarını belirtti. STEPN’in uyum yükümlülüklerine her zaman büyük önem verdiği de eklendi.

Bu arada, 15 Temmuz’daki gelişme altcoinin fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Kısa süre önce, kripto borsası Huobi’nin Çin’den çıkışının gelirleri üzerinde büyük etkisi olmuştu. Çin’deki kripto para yasağı, Huobi’yi milyonlarca Çinli kullanıcı hesabını platformundan kaldırmaya zorladı. Bunun, borsanın gelirinde büyük bir düşüş yaşattığına inanılıyor.

Yatırımcı topluluğu da 15 Temmuz’daki son tarihi yakından izliyor.

Çin Açıklamasının Ardından STEPN Fiyat Düşüşü Yaşamıştı

26 Mayıs’ta yapılan duyurunun ardından STEPN fiyatı 1.20 dolardan 0.80 dolar seviyelerine kadar sert bir düşüş yaşamıştı. CoinMarketCap’e göre, STEPN fiyatı son 24 saatte %3 düşerek 0.98 dolardan işlem görüyor. Duyurudan önce 825 milyon dolar olan piyasa değeri 613 milyon dolara düşen STEPN son zamanlarda kendini toparlayamadı.

Çin, kripto para piyasasının yanı sıra NFT’lere karşı da tavizsiz bir tavır izlemeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları