AltcoinHaberler

Türk Lirası İle Destekli BiLira Borsada Listelenmeye Başladı

Ethereum ağı üzerinde Türk Lirası ile desteklenen ilk stabil kripto para birimi olan BiLira TRYB/TRY çiftiyle kripto para borsası Coiny Pro listeleniyor.

BiLira (TRYB), 11 Aralık tarihi itibarı ile Coiny Pro’da TRYB/TRY çiftiyle listelenmeye başlandı. Bu sayede ilk kullanıma ve test ve deneyime hazır hale gelen BiLira, artık alınıp satılabiliyor.

Türk Lirası İle Desteklenecek

Her zaman 1 Türk Lirası karşılığında 1 BiLira satın alınabilmesini ve yine 1 BiLira’yı 1 Türk Lirası olarak nakit paraya dönüştürülmesini sağlayan sistem, Türk Lirasıyla 1’e 1 oranında rezervlenecek ve aynı oranda değerlenecek.

Konu ile ilgili BiLira COO’su Vidal Arditi şu açıklamayı yaptı:

Blokzincir teknolojisinin şimdiden ve gelecekte yaşatacağı etkilere odaklanmış durumdayız. Türkiye’de dijital varlık kullanım pratikleri yüksek, bir o kadar da dünya pratiklerinde yaşanan güvensiz durumlardan ötürü kaygılar söz konusu. Bizim öncelikli amacımız bu alanda farkındalığı artırmak, şeffaf bir şekilde halkı her türlü gelişmeyle ilgili bilgilendirmek ve bunu güvenli çözümlerle kullanıcı deneyimine sunmak. Buna da BiLira’nın güvenilir, şeffaf ve takip edilebilen sistemini dijital varlık finans dünyasına entegre ederek başladık. Global, lokal ve merkeziyetsiz borsalarda bulunmamız sayesinde de dijital varlık kullanıcılarımızın alım ve satım işlemlerinin önündeki engelleri kaldırıyoruz

Farklı borsalarda da listelenmek için çalışmalar yapıldığını ifade eden BiLira yetkilileri, yatırımcıların BiLira ile değer kaybı olup olmadığını düşünmeksizin Türk Lirasını dijital ortamda saklayabileceğini ve transfer yapabileceğini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu