Bitcoin

Türk Lirasının Sert Düşüşü, Türkiye’deki Bitcoin (BTC) Aramalarına Rekor Getirdi

Türk lirasında oluşan değer kaybı, Türkiye'deki Bitcoin aramalarına patlama getirdi.

Türkiye, özellikle Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal‘ın görevden alınması ile bütün dünyada gündem oldu. Türk Lirasının bu görevden alınma ve onun yerine Şahap Kavcıoğlu‘nun getirilmesi ile neredeyse bütün para birimleri karşısında %8’e yakın değer kaybettiği görüldü. Türkiye vatandaşları da bu kayıp sonrasında hangi varlığa yöneldiklerini arama sonuçları ile belli etti.

Bitcoin Aramaları Rekor Kırdı

Google Trends verilerine göre Türkiye içerisinde özellikle TL’nin değer kaybetmesi ile Bitcoin aramaları saatler içerisinde %566 artış yakaladı.

Bitcoin aramalarının %566 artış elde etmesi ise yatırımcıların artık ABD doları veya altın yerine Bitcoin’i de tercih etmeye başladığını gösteriyor. Özellikle 2020 yılının başından beri Türkiye içerisindeki Bitcoin aramaları hiç olmadığı kadar arttı ve ilgi de bunu takip ediyor. Regülatörler ise bu ilginin farkında olarak konu hakkında çeşitli çalışmalar başlattı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından paylaşılan güncel bir açıklamada Bitcoin ve kripto paralar hakkında regülasyon çalışmalarının başladığı vurgulanmıştı. Bakanlık aynı zamanda dünyanın geri kalanında olduğu gibi Türkiye’de de kripto paralara karşı bir endişe olduğunun da altını çizdi.

İlgili Haber
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu