BitcoinHaberler

Türk YouTube Kanalı Bitcoin Dolandırıcılarının Hedefi Oldu!

Giveaway Scam yöntemiyle yatırımcıları dolandırmak isteyen hackerlar, "Filmler ve Filimler" adlı YouTube kanalını kirli emellerine alet etmek istedi.

Yaklaşık 1 milyon aboneye sahip Türk YouTube kanalı “Filmler ve Filimler” ekibi, 2 gün önce yaptığı bir açıklama ile hesaplarının haziran sonunda ele geçirildiğini açıkladı. Kanalın belirttiğine göre “Giveaway Scam” yöntemi ile BTC dolandırıcılığına sahne olan YouTube kanalı üzerinden birçok kişi mağdur edildi.

Rusya merkezli olduğu öğrenilen hacker grubunun yarattığı mağduriyet sebebiyle YouTube yetkililerine şikayette bulunduklarını belirten Filmler ve Filimler kanalı, yaklaşık 1 hafta süren yasal mücadelenin ardından kanal ve eski videolara erişim haklarının kendilerine iade edildiğini belirttiler.

Türk sinema filmlerinin esprili bir dille eleştirildiği ve sonunda söz konusu eserlerin “film” ve “filim” şeklinde değerlendirildiği kanal, bugüne dek sayısız şekilde başvurulan bir yönteme alet edilmiş oldu. Bugüne dek sayısız ünlünün adı ya da resmi kullanılarak onlarca kişinin mağdur edilmesine yol açan “Giveaway Scam” tarzı yöntemlerle yatırımlarını ikiye katlama vaadiyle tuzağa düşenlerin sayısı ne yazık ki hala azalmış değil!

Söz konusu dolandırıcılık sonucu kaç kişinin mağdur edildiği ve toplamda ne kadar Bitcoin’in haksız yere ele geçirildiği hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu