blank
BitcoinKripto Para

Turkcell’den Devrim Niteliğinde Kripto Para Alım Satım Adımı!

Turkcell'in Paycell uygulaması artık kripto para alım satım desteğine sahip.

Türkiye hem blockchain hem de kripto para alanında son yıllarda inanılmaz bir atılım gerçekleştirdi. Türkiye’de önemli bir kısmın kripto para alım satımına başlaması ve sektöre ilgi duyması ise ülkenin devlerini harekete geçirdi. Telekomünikasyon devi Turkcell, bu konuda adım atan ilk kurum oldu ve attığı adım kesinlikle ses getirdi.

İlgili Haber  BDCenter: Türkiye Kripto Para Ticaretinin Fazla Olduğu Ülke

Turkcell ve Paycell’den Kripto Para Desteği

Turkcell’in Paycell isimli ödeme uygulaması artık kripto para alım satım desteği sunuyor. Paycell veya Turkcell cephesinden resmi bir açıklama yapılmadı ancak uygulamaya girildiğinde “Dijital Varlık Al / Sat” ibaresi dikkat çekiyor. Uygulamaya detaylı bakıldığında desteklenen kripto paraların Bitcoin, Ethereum, Stellar Lumens, Bitcoin Cash ve Litecoin olduğu görülmekte.

turkcell paycell kripto para

Turkcell’in komisyon oranlarının ne olacağı veya hangi kripto para borsası ile anlaşılmış olduğu henüz bilinmiyor. Kullanıcıların kripto para alım satımı yapmak için ise kimlik doğrulaması yapmak gerekiyor.

Hem Android hem de iOS üzerinde uygulaması bulunan Paycell, özellikle yeni ve acemi yatırımcıların kripto para alma sürecini inanılmaz bir şekilde hızlandırıp kolaylaştırabilir.

Aslında Turkcell’in kripto para alım satımına destek vermesi hükümet ile olan ilişkileri de göz önüne alındığında iyi bir haber gibi yorumlanabilir. Turkcell’in böyle bir adımı regülatörlerden onay almadan atması neredeyse imkansız ve bu durum yakında önemli bir duyuru geleceğinin de habercisi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 Yorum

  1. Süper olur ama daha çok coin olursa daha güzel olur Bir de bizi bu btc Türk dene pislikten kurtarın lütfen Turkcell

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu