Kripto Para

BDCenter: Türkiye Kripto Para Ticaretinin Fazla Olduğu Ülke

BDCenter araştırması kesin olmayan sonuçlara göre Türkiye'nin kripto para ticaretinde etkin ülkelerden olduğunu kanıtladı.

BDCenter, kripto para araştırmasını yayınladı. Kripto para ticaretinin en çok hangi ülkelerde olduğuna yönelik olarak yapılan araştırma sonucuna göre Türkiye, kripto paralar konusunda en fazla ticaret yapan ülkeler arasında oldu. Türkiye vatandaşlarının kripto paralara olan ilgisinin ABD ve Asya ülkeleri kadar çok olmasa da diğer ülkeler arasında kripto para kullanımının oldukça fazla yaygın olduğu araştırma sonucunda açıklandı. Araştırma, Vietnam, ABD, Güney Kore ve Venezuela ile Türkiye gibi ülkelerde Bitcoin ticaretinin çok fazla olduğunu ortaya koydu.

20-35 yaş arası

En fazla kripto para ticareti yapan ve kripto para yatırımı olan yaş grubunun dünyanın tüm ülkelerindeki kesin olmayan verilere bakıldığında 20 ila 35 yaş arasında olduğu, genç grupların daha fazla kripto para sahibi olmak ve kripto para ticareti konusunda kazançlarını daha çok arttırmak istedikleri açıklandı. Bitcoin fiyatı ile ilgili beklentilerin azalmasına rağmen genç nüfus henüz kripto paralardan kopmadı ve kripto para sahibi olmaya devam ediyorlar. 20-35 yaş grubundan sonra ise orta yaş grubu, en son ise ileri yaş grubunun kripto para sahibi olduğu bilinmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu