Blockchain

Türkiye, Blockchain teknolojisinde bir numaraya mı ilerliyor

Blockchain teknolojisi konusunda bölge ülkelerinin yeni teknoloji üzerinde bazı denemeler ve çalışmalar yaptıkları basına sızdırılmıştı. Hatta ve hatta Türkiye’ninde bu teknoloji ile ilgili TÜBİTAK tarafından hükümetin bilgilendirildiği ve yeni teknolojilerin olduğundan haberdar olmaları gerektiği konusunda geçtiğimiz haftalarda açıklama yapılmıştı. Bugün ise yeni Blockchain teknolojileri hakkında bölgede en gelişmiş ülkenin Türkiye olduğunu görmemek isteyenler olsada, Türkiye bu teknolojinin bilgi, geliştirme ve detayları konusunda görünen o ki en fazla bilgi sahibi ülke konumunda bulunmakta. Bunun nedeni hem şirket sayısının fazla olması, hem vatandaşlarının kripto para ve Blockchain teknolojileri ile yakından ilgileniyor olmasının etkili olduğu bilinmekte.

Türkiye dünyaya ”Blockchain” pazarlayabilir

Türkiye’nin tüm dünyaya Blockchain sistemleri geliştirip pazarlamasının ülke ekonomisine milyarlarca dolarlık katkı sağlayabilecek olduğu görüşünde olan yerel mühendislere göre bu ve buna benzer teknolojilerde eskiye nazaran Türk hükümetlerinin daha fazla ilgili ve bilgili olmasının olumlu etkileri görmemek mümkün değil. Mevcutta geliştirme aşamasında olan onlarca farklı Blockchain denemesinin yapılıyor olması ve yeni yeni teknolojilerin deneniyor olması Türkiye için olumlu ve geleceğine yatırım olarak değerlendirilmesi gerek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu