BlockchainHaberler

Türkiye’den yeni Blockchain Hamlesi!

Türkiye Blockchain teknolojisinde dünyanın bir numaralı ülkesi olabilir.

Türkiye hiç şüphesiz kripto para denilince akla gelen ilk ülkelerden. Çoğu araştırma gösteriyor ki Türkiye kripto para sektörü ile en fazla ilgilenen ülkelerin başında geliyor. Hatta dünyanın en büyük borsaları Türkiye’ye yönelik ciddi mesailer ve yatırımlar harcıyor.

Son zamanlarda sanayi ve teknoloji alanında yeni hamleler atan Türkiye, birkaç gün öncesinde 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi isimli yol planını açıkladı. Birçok proje ve yeniliği ile öne çıkan yol haritasında Blockchain alanında da yenilikler yapılacak.

Atılacak adımlara göre Türkiye Blockchain alanında Kamu kurumlarında kullanılması ve bu altyapıyı kullanan test ortamlarının oluşturulması başlıklı iki farklı konu şeklinde Blockchain üzerinde çalışılacağını ifade etti.

Gelişen teknoloji dünyasında özellikle Blok zincir teknolojisi şüphesiz ileride kullanılması çok önemli olan bir teknoloji haline gelecek. Türkiye’de bu sektörde lider ülke konumunda olabilecek ülkelerden.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu