Dogecoin

Türkiye’de 1 Milyar TL Değerinde Dogecoin (DOGE) Vurgunu!

1 milyar TL'lik DOGE vurgunundan büyük ders!

Kripto para sektöründe Türkiye’nin artık önemli bir yeri olduğu kesin ve ülkemizdeki kripto para bilinirliği artarak devam ediyor.

Kripto para sektörüne olan ilgi artarken bunun sadece iyi değil aynı zamanda kötü yanlarının da olduğu ise bilinen bir gerçek. Turgut V. isimli bir kişi ve beraberindekilerin yaşattığı durum da bunun net bir örneği.

DOGE Turgut Şüpheli!

Thodex kripto para borsasının gerçekleştirdiği dolandırıcılıktan çok kısa bir süre sonra yaşanan bu diğer vaka ise sektörde ne kadar dikkatsiz yatırım yapılabildiğini gösteriyor.

Turgut V. isimli kişi, yaklaşık olarak 1.500 kişiden 1 milyar TL’ye yakın fon toplamakla suçlanıyor. 1 milyar TL değerinde DOGE topladığı belirtilen Turgut V. ile ilgili işlemler Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatıldı ancak kişinin kayıp olduğu belirtiliyor.

TV100 tarafından aktarılan bilgilere göre söz konusu dolandırıcı birebir görüşmelerin yanı sıra lüks mekanlar kiralayarak yatırımcıları kandırdı.

1.500 kişinin parasını bu piramit yapısına yatırmasını sağlayan Turgut V., özellikle madencilik yapacağını vurguladı ancak tahmin edildiği gibi hiçbir şey yapılmadı.

Ecem Ashyrova isimli bir mağdur ise konu hakkında yaptığı açıklamada 12 milyon TL zararı olduğunu belirtti:

4 milyon Dogecoin yatırdım. TL olarak 12 milyon TL zararım var şu an. 40 günlük bir paketle %100 kazanacağımız vaat edildi ancak elimizdeki avucumuzdaki da gitti.”

Klasik bir bulut tabanlı madencilik dolandırıcılığı olan bu olayda ise kullanıcılara farklı paketler ve kazanç oranları sunuluyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu tarz yüksek kâr vaadi sunan kişilere asla itibar etmeyin. Ayrıca yatırım portföyünüzü de mutlaka kendiniz yönetin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu