Kripto Para

Türkiye’de Gençlerin Büyük Bölümü ‘Parasızlık’ Nedeniyle Kripto Para Yatırımı Yapamıyor

Araştırma: Türkiye'de ekonomik gelişmeler gençlerin kripto para birimlerine sahip olma şansını kısıtlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomisi birçok Avrupa Birliği ülkesine göre düşük asgari ücret, yüksek döviz kurları ve düşük satın alım gücü nedeniyle daha kötü durumda. Türkiye ekonomisinin diğer birçok dünya ülkesine göre çok daha iyi olmasına rağmen yüksek ekonomik güce sahip ülkeler arasında ilk 15 arasında yerini alamıyor olması başta gençler olmak üzere ülke içerisinde yeni teknolojilere ulaşma ve yeni fikirlere yelken açmayı da yakından etkiliyor.

Türkiye’de gençlerin büyük bölümünün aylık olarak kazandığı para (harçlık vs) belli iken Avrupa’da birçok ülkede bu oran çok daha yüksek olabiliyor. ABD’de yapılan araştırmalarda gençlerin her gün harcamaları dışında 30 dolar kadar paralarının kalabildiği, bunun bir bölümü ile BTC veya farklı yatırımlar yapabildikleri bilinirken üniversite öğrencilerinin ABD dışında birçok ülkede bu kadar çok paraya sahip olmadıkları biliniyor.

Türkiye’de ise gençlerin büyük bölümünün günlük olarak 15 TL ve altında bir harçlık ile yemek ve diğer masraflarını karşıladığı hesap edildiğinde Türkiye’de genç nüfusun özellikle öğrenci olanların kripto para gibi yatırımlar yapamadığı, hiç risk olmasa bile yatırım yapabilecek kadar paraya sahip olmadığı öngörülüyor.

Türkiye’de 20 yaş ve 30 yaş arasındaki gençlerin büyük bölümünün kazancı asgari ücret ve biraz daha üzeri olarak açıklanırken, bu birçok yaş grubunda mevcut olan bugünün gündemini gösteren bir istatistik.

Özellikle Türkiye’de çok fazla yatırımcısı olan ve gençlerin de yakından takip ettiği kripto paralar ilerleyen dönemlerde daha fazla Türk vatandaşının sahip olması ile tüm ülke tarafından daha fazla benimsenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu