Ekonomi

Türkiye’deki Kripto Para Yasasında Henüz Vergi Yok mu? İşte Detaylar

Beklenen kripto para yasasının henüz vergi içermediği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün yapılan açıklamada Türkiye‘deki kripto para yasasının çok yakında geleceği ve bunun hazır olduğu belirtilmişti.

Yasa hakkında henüz hiçbir resmi kaynak tarafından paylaşım yapılmasa da bu anında sosyal medyada yankı buldu.

Birçok yatırımcı yeni yılda gelecek olan yasa ile ciddi kripto para vergilerinin de geleceğini düşünmekte. Sektör içerisindeki bazı kaynaklar ise durumun beklendiği gibi olmadığını vurgulamakta.

Kripto Para Yasa Tasarısında Neler Var?

Türkiye’deki kripto para sektörünün tanınan isimlerinden olan Tansel Kaya, “kulağına çalındığı” şekliyle bu yasa hakkında bir açıklamada bulundu.

Kaya, tam olarak detay vermeden bu yasanın “garabet” olduğunu vurgulayarak, bunun büyük bir kayba yol açacağını ifade etti.

Kripto para sektörünün tanınan bir başka ismi Sima Baktaş da benzer bir açıklamada bulundu.

Baktaş, kanun tasarısını gördüğünü ifade ettikten sonra bunun son hali olması durumunda durumun pek iyi olmadığını ima etti:

Burada yatırımcıları ilgilendiren en önemli konu ise Baktaş’ın gördüğü tasarıda vergi konusunun yer almaması oldu.

Kripto para şirketlerine yönelik bir düzenlemenin geldiğini ifade eden Baktaş, yine de bunun ciddi bir regülasyon olduğunu aktardı.

Baktaş’a göre DEX olarak bilinen merkeziyetsiz kripto para borsaları ve soğuk cüzdanlar bir hayli talep görecek. Bu da aslında devletin kripto para borsalarına yönelik çok sıkı bir regülasyon getirdiğine işaret etmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Sinem

Bitcicoin (BITCI) kripto para birimi yarın (26 Aralık)MEXC borsasının Innovation Zone bölümünde listelenecektir.

Mucit

Binance kullanan kişiler yasa dışı kumar oynuyormuş vs gibi cezalandırılacakmış…vay yavrum vay şimdiden çıkarmak gerekiyor varlıkları.yönetim kafayı tırlattı iyice bu nasıl bir şey önce buraya yerleşmesini sağlayacaksınız daha sonra reklam bile verecekler ama bu yasadışı olacak…. garip olan binance tr kamu bankaları ile anlaşmış durumda.özel bankalar ile değil… bu ülkede garip şeyley dönmeye başladı.

Eray Yildiz

Cok az kaldi ya erken secimle gideceklet artik yada en gec 2023 seciminde gidecekler artik by by deme vakti geldi de geciyor.

Faruk

+

Selen

+


Başa dön tuşu