fbpx
Blockchain

Türkiye’nin Blockchain konusunda lider olması zor değil

Blockchain konusu Türkiye’nin geleceği adına büyük önem taşıyor ve Türk ekonomisinin sürekli olarak geliştiği bu yıllarda normal vatandaşlar hissetmese bile teknolojik olarak sürekli yeni adımlar atılıyor. Hükümetin destekleri, şirketlerin Türkiye’nin etkin konumda olması ve arz-talep dengesinin son derece fazla olması, döviz kuruna rağmen vatandaşların taleplerinin neredeyse hiç düşmemesi Türkiye’nin kendi kendine teknoloji üretmesinin fazlası ile önemli olduğunu doğrulayan bir neden.

Bunun yanında TÜBİTAK’ın hükümeti sürekli olarak Blockchain konusunda bilgilendirmesi, Tekno İstanbul ve diğer teknoloji üretiminin yapıldığı alanlarda Blockchain teknolojisinin test ediliyor ve geliştiriliyor olmasının gelecekte Türk ekonomisini hem bölgesel, hem dünya genelinde Blockchain konusunda birinci sıraya yerleşmesi konusunda çok etkisinin olabileceği tahminlerini güçlendiriyor

İlgili Haber  TÜBİTAK yöneticisi: Blockchain teknolojisi konusunda hükümet ile görüşüyoruz

Teknoloji şirketleri araştırıyor

Türk teknoloji şirketleri ve büyük şirketlerin bu alanda araştırmaları sürüyor. Yatırımcıların Blockchain teknolojisi yatırımları konusunda bir bilgi bulunmamasına rağmen gelecek 10 yıl içerisinde yeni teknolojiler arasında bulunacak zincir teknolojisinin Türkiye tarafından benimsenmiş olması ”mükemmel” olarak yorumlanmakta ve bu teknolojinin gelişiminin Türkiye’ye muazzam katkıları olabilecek olduğu tahmin edilmekte.

Blockchain ve kripto paralar ile ilgili Türkiye’deki son gelişmeleri https://www.bitcoinsistemi.com/etiket/turkiye adresinden öğrenebilirsiniz.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı