Blockchain

TÜBİTAK yöneticisi: Blockchain teknolojisi konusunda hükümet ile görüşüyoruz

TÜBİTAK yöneticisi Mehmet S. Kiraz, Blockchain Fest’te yaptığı açıklama ile gündeme bomba gibi düştü. Kurum olarak hükümetin en yetkili kurumları ile birlikte blockchain teknolojisi konusunda görüşmelere devam ettiklerini belirten TÜBİTAK yöneticisi Mehmet S. Kiraz, bu konuda henüz daha ilerleme olup olmadığı konusunda ise bilgi vermedi.

Kiraz,”Birkaç yıldır hükümetin ilgili kurumları ile araştırmalar ve çalışmalar yapıyoruz. Bu özel bir teknoloji, bundan kaçmak mümkün dahi değil. Tabi ki teknolojinin barındırdığı potansiyel bir takım tehlike ve tehditler var ancak bunlar teknolojinin kendisi ile ilgili olan sorunlar değil. Tüm her şeyi anlamak için hükümet yönetimlerine de yardım etmeliyiz ve onların her şeyin farkında olmasını sağlamalıyız. Artık son dönemde hükümetlerin de bu noktada etkili işler yapmaya başladıklarını çok net görüyoruz. Bazı özel şirketlerle de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İşler şimdilik tam tıkır iyi görünüyor.” dedi.

Türkiye’nin kurumları Erdoğan’ı bekliyor

Mevcut AK Parti yönetiminin kripto paralar konusunda henüz tam kesin kararlar vermemiş olmasının arkasında bir takım tehditler yatarken, blockchain teknolojisi konusunda atılacak olan tüm adımların Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve ekibine bağlı olduğu biliniyor. Başkan Erdoğan’ın Pardus konusunda yaptığı açıklamaların yetersiz kalmasının nedeninin bu tür teknolojilerin artık tüm dünyada klasik olarak kullanılması ve alternatiflerinin olmaması gösteriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu