blank
BlockchainHaberler

Türkiye’nin İlk Üniversite Blockchain Araştırma ve Geliştirme Merkezi Açıldı

Yapılan habere göre, Türkiye’de üniversite bünyesinde ilk Blockchain geliştirme ve araştırma merkezi (BlockchainIST Center) Bahçeşehir Üniversitesi’nde açıldı.

Blockchain alanında çalışmalar yapmak isteyen öğrenciler, Türkiye ve dünya piyasasındaki Blockchain’deki uzmanlık açığını kapamayı hedefliyor. Ayrıca Blockchain teknolojisinin ülkemizde etkin bir şekilde kullanılması amaçlanıyor.

İstanbul Blockchain ve İnovasyon Merkezi’nin yöneticisi olan Bora Erdamar, Türkiye ve dünyadan çok uzman bir ekibin Blockchain teknolojisiyle ilgili dünya çapında projeler üreteceğini belirtti.

Erdamar ayrıca iş dünyasında etkin olan bir çok ismin de projelerde çalışacağını söyledi. Erdamar yaptığı açıklamada:

BlockchainIST projesinin amacı ve hedefi, Türkiye’de Blockchain teknolojileri alanında bilimsel çalışmaların ve yayınların yapıldığı en önemli ar-ge ve inovasyon merkezi olmaktır. Bu hedef doğrultusunda başka üniversiteler, iş dünyası ve devlet kurumlar ile iş birliği içinde olmak oldukça önemli. İstanbul Blockchain ve İnovasyon Merkezi, ülkemizde bir üniversitede kurulan ilk inovasyon ve araştırma merkezi.”

şeklinde konuştu.

Erdamar ayrıca Türkiye’nin bu teknolojide lider ülkelerden biri olması yolunda önemli bir fırsatı olduğunu belirterek; “Türkiye’nin Blockchain alanında dünya lideri olması için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Başa dön tuşu