AltcoinHaberlerKripto Para

Twitch Platformunda Kripto Parayla Bağış Dönemi

Twitch bağışları MenaPay’in kripto parası MenaCash ile yapılmaya başlandı.

Akıllı telefonların her geçen gün daha güçlü işlemcilere sahip hale gelmesi ve yüksek hızlı İnternet sayesinde dijitalleşen oyun sektörü 2019’da bir önceki seneye göre yüzde 9,6 büyüdü. 2019’da oyun sektörüne 152 milyar doların üzerinde harcama gerçekleşti.

Dijital oyun kategorisinin bu kadar ilgi görmesi iki milyar 500 bine ulaşan online oyuncu için yeni fırsatlar anlamına geliyor. Bu fırsatların başında “streaming” platformları aracılığıyla oyuncuların oyun oynarken para kazanması geliyor.

Oyuncular Artık Değeri Sabit Kripto Para Kazanıyor

Her geçen gün daha da dijitalleşen sektördeki en popüler streaming platformu Twitch. Twitch platformu bağış kültürüyle ön plana çıkıyor. Oyun yayıncıları Twitch üzerinden kripto paralarla bağış topluyor ve değeri sabit kripto para topluyorlar.

Blokzincir teknolojisi sayesinde dijitalleşen birçok sektör ödeme yöntemlerini daha hızlı, daha güvenilir ve şeffaf hale getiriyor.

Bağışlar Saniyeler İçinde Yapılacak

MenaPay’in son güncellemesiyle izleyiciler, 3 milyon 700 bin yayıncının bulunduğu Twitch platformunda sabit kripto para MenaCash ile saniyeler içinde bağış yapabilecekler.

MenaPay CEO’su Çağla Gül Şenkardeş, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Oyunların gerçek zamanlı izlenebilmesi için kullanılmaya başlanan bir platform olan Twitch üzerinden büyük turnuvalara, e-spor karşılaşmalarına, bireysel oyunlara ve oyunlarla ilgili sohbetlere ulaşılabiliyor. …Twitch reklam gelirlerini popüler yayıncılar ile paylaşma amacı taşıyor. İzleyicilerinin “bağış” büyük kültürüne sahip olması Twitch’i rakiplerine karşı avantaj sahibi yapıyor.  İzleyiciler, içeriğini beğendikleri yayıncıların bağış sayfalarına girip çeşitli miktarlarda bağış yapıyorlar ve bunun karşılığında çeşitli avantajlar … elde ediyorlar. Bağış sistemi için genelde PayPal ya da Twitch Bit sistemi benzeri servisler tercih edilmektedir. … bu da MenaPay’i en ideal bağış sistemi olma yolunda sağlam bir hale getiriyor. …

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu