EthereumHaberler

Twitter CEO’su Bir Kere Daha Ethereum (ETH) Topluluğuna “Bulaştı”

Jack Dorsey, Ethereum yatırımcılarına bulaştı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) konusunda önemli adımlar atan ve Bitcoin maksimalisti olarak görülen Jack Dorsey, yine Ethereum topluluğuna bulaştı. Jack Dorsey, yayınladığı bir gönderide Ethereum’a “dolandırıcılık” diyen bir ekran görüntüsünü eklemesi ile tepki çekti.

Ethereum Topluluğunu Kızdırdı

Dorsey aslında bu gönderisini Twitter’a gelen bir özelliği tanıtmak için yayınlasa da bunda Ethereum ile ilgili böyle bir detaya yer vermesinin kasıtlı olduğu düşünülmekte. Twitter’da takip ettiği kişileri otomatik olarak listeleyen ve onların gönderilerinin görülmesini sağlayan bu özelliğe yönelik ekran görüntüsünde ise Ethereum ile ilgili ilginç ifadelere yer verilmekte.

Grubles isimli kullanıcı, Ethereum Foundation’ın yaptığı Bitcoin’i karalama kampanyalarından dolayı aslında ETH’nin dolandırıcılık olarak görüldüğünü vurgulamakta.

Bazıları Dorsey’in bu tweeti tesadüf eseri koyduğunu iddia etse de 44 yaşındaki girişimci konu hakkında yaptığı açıklama ile bunun tam tersini resmen itiraf etti.

Dorsey, bunun tesadüf olduğunu iddia eden birisine verdiği cevapta, “tesadüfler yoktur” ifadesini kullanarak aslında bunun bilerek atıldığının altını çizdi.

Twitter CEO’su daha önce de Ethereum topluluğunun tabir-i caizse trollemişti. Twitter’daki #BTC etiketini kullanınca BTC logosu çıkarken kısa süre önce gelen yenilikle #ETH etiketini kullandığınızda ise Etiyopya bayrağını görmeniz mümkün. Bunu Tokyo Olimpiyatları kapsamında yaptığını iddia eden Dorsey, tabii ki yine Ethereum topluluğunun tepkisini çekti. Söz konusu etiket Twitter’da hala görülebilmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu