BitcoinHaberler

Twitter MicroStrategy’nin Yolundan Mı Gidiyor?

Twitter'ın 1.25 milyar dolarlık değiştirilebilir tahvil teklifi ne anlama geliyor?

Dünyanın en büyük yazılım geliştirme şirketlerinin başında gelen MicroStrategy’nin 15 milyon dolarlık ek Bitcoin alımı yaptığı haberlerinin ardından Twitter’ın değiştirilebilir tahvil aracılığıyla nitelikli kurumsal alıcılardan 1.25 milyar dolarlık hatırı sayılır bir miktar topladığını açıklamasıyla bakışlar Twitter’a çevrilmiş durumda.

Bilindiği gibi bugün itibarıyla elindeki BTC miktarını 90.859’a yükselten MicroStrategy, BTC yatırımını arttırmış durumda.

İlgili Haber
MicroStrategy'den Yeni Bitcoin (BTC) Alımı: Düşüşlerde Alım Çılgınlığı Sürüyor

Söz konusu tahvil haberleriyle dikkatleri üzerinde toplamayı başaran ve Bitcoin’e olan ilgisiyle tanınan Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin bu son hamleyle MicroStrategy’nin yolundan gideceğine inanan isimler arasında Anthony Pompliano ve Misha Lederman da yer alıyor.

Özellikle Pompliano’nun “Zamanın ne getireceği belli olmaz ancak Jack gibi Bitcoin’in gücünü anlayan çok az insan var.” sözleri ünlü traderın konuyla ilgili beklentisini açıkça ortaya koyuyor.

Twitter tarafından yapılan basın açıklamasına göreyse söz konusu tahvillerin 2026 yılında piyasaya çıkması ve sadece nitelikli kurumsal yatırımcılara özel bir yatırımla toplanacağı belirtildi.

Peki, tahvillerin satışından elde edilen gelir nereye harcanacak?

Tahvillerden elde edilen gelirin bir kısmının senet hedge işlemlerinin maliyetini ödemek için kullanılacağı, bir kısmının ise şirketin bu yıl ödemesi gereken %1.00’lik dönüştürülebilir senetleri ile genel kurumsal amaçları için harcanacağı belirtiliyor.

Her ne kadar bu açıklamalara göre söz konusu tahvillerin hedefinde Bitcoin yatırımı yokmuş gibi görünse de -Square’ın 2020 yılının Eylül ayında yaptığı 50 milyon dolarlık BTC satın alımı akla geldiğinde- Twitter için de aynı BTC alımının kapıda olması ihtimaller dahilinde görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu