Bitcoin

MicroStrategy’den Yeni Bitcoin (BTC) Alımı: Düşüşlerde Alım Çılgınlığı Sürüyor

MicroStrategy, 328 BTC alımı yaptığını açıkladı.

Dünyanın en büyük yazılım geliştirme şirketlerinden birisi olan MicroStrategy, Bitcoin (BTC) ile ilgili bir fırsatı değerlendirmekten geri kalmadı. MicroStrategy, 15 milyon dolarlık ek Bitcoin alımı yaptığını açıkladı. Toplamda 328 BTC alan yazılım şirketinin 45.710 dolarlık ortalama ile bunu gerçekleştirdiği belirtiliyor.

İlgili Haber
MicroStrategy 1.05 Milyar Dolar Değerinde Ek Bitcoin (BTC) Alacak!

MicroStrategy Yine Bitcoin Aldı

1 Mart 2021 tarihi itibarıyla ise MicroStrategy’nin elinde 90.859 BTC bulunuyor. Bunların ortalamasının 24.063 dolar olması ise şirketin şimdiden yatırımını ikiye katladığını göstermekte. Alım yapılan fiyat itibarıyla 2,186 milyar dolarlık sermaye harcayan MicroStrategy, bunu kısa sürede 4 milyar doların üzerine taşıdı.

Aslında Bitcoin fiyatının her sert düşüşünde bunu fırsata çeviren bir veya birden çok kurumsal şirketin olduğu biliniyor. MicroStrategy’nin de alım yaptığı düşüş öncesinde otomotiv devi Tesla dipten yararlandı. Bitcoin fiyatının 38.000 dolara kadar düşüşü, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık alımına fırsat verdi. Daha sonra ise BTC’nin kısa sürede 58.000 dolara kadar tırmandığı sansasyonel ralli başladı.

Şubat ayının son haftasında gerçekleşen düşüş ise MicroStrategy’e ek olarak Square’in de alım yapmasını sağladı. Square 170 milyon dolarlık Bitcoin aldı ve düşüşten yararlandı. Twitter’ın yan şirketi olarak da görülen ödeme devi Square’in 47. 000 dolar bandından BTC alması ise düşüşü engelleyemedi. Şimdi ise piyasanın 43.000 dolara düşüşten sonra toparlanmaya başladığı görülmekte. Bu toparlanmaya bir de MicroStrategy haberinin eklenmesi, BTC fiyatının kısa sürede 50.000 dolar üstüne çıkmasını sağlayabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu