Bitcoin

Twitter’ın Eski CEO’sundan Bitcoin’e (BTC) Özel “Koruma”

Dorsey, Bitcoin geliştiricilerini yasal olarak koruyacak bir fon kuruyor.

Twitter’ın eski CEO’su ve kripto para sektörünün en önemli isimlerinden birisi olan Jack Dorsey, kesinlikle Bitcoin‘e (BTC) yönelik ciddi bir ilgiye sahip.

Daha önce defalarca BTC’ye olan ilgisini dile getiren Dorsey, şimdi ise direkt olarak BTC geliştiricilerini ve ekosistemini geliştirmek adına adım attı.

İlgili Haber
Dorsey: Elimde Sadece Bitcoin Tutuyorum

Dorsey’den BTC Koruması

Dorsey, Bitcoin geliştiricilerini olası davalara ve yasal sorunlara karşı koruyacak bir fon oluşturuyor.

Dorsey’in böyle bir fon kurmasının arkasındaki sebep ise Craig Wright’ın açtığı davalar.

Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright’ın şirketi Tulip Trading Fund, daha önce de birkaç Bitcoin geliştiricisine karşı dava açmıştı.

Dorsey, 12 Ocak tarihinde Bitcoin geliştiricilerine gönderdiği e-postada onlara yönelik koruma sağlanacağının altını çizdi.

Dorsey, yasal baskıya maruz kalma ihtimaline karşı böyle bir adım attığını vurgulayarak, Bitcoin Legal Defense Fund isimli yasal koruma fonunu tanıttı.

Söz konusu fon, geliştiricilere yasal sorunlar konusunda yardımcı olacak ve onların işlerinden geri kalmamasını sağlayacak.

Bunun için fonun önemli yasal stratejiler belirleyeceği ve yasal harcamaları karşılayacağı aktarılıyor.

Bitcoin tabanlı projelerde çalışan geliştiriciler bu fondan ücretsiz faydalanacak. Dorsey bu ödemeler için Lightning Network’ün de kullanılacağını vurguladı.

Fon ilk başta gönüllü ve yarı-zamanlı avukatlarla başlayacak ve devamında tam zamanlı ücretli avukatlar ile devam edecek.

Fonun içerisinde Dorsey, Chaincode Labs kurucu ortağı Alex Morcos ve Martin White bulunmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu