BlockchainHaberler

Ubisoft, Oyun İçi NFT’leri Piyasaya Süren İlk Büyük Oyun Şirketi Oldu!

Oyun endüstrisi devi, çıtayı bir tık daha yukarı taşımak için kolları sıvadı.

Dünyanın en büyük oyun yayıncılarından olan Ubisoft, Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint’ten başlayarak oyunlarına oyun içi NFT öğeleri ekleme kararı aldı.

Ubisoft, bu girişimle “AAA oyunlarında oynanabilir ve enerji tasarruflu NFT’ler için ilk platform” olma unvanına da kavuşmuş oldu. Tom Clancy’s Ghost Recon’un PC sürümü ile bu hafta beta olarak lansmana çıkacak olan oyun, oyuncuların koleksiyona uygun oyun içi araçlar, silahlar ve ekipman parçaları olan “Digits”i edinmelerini sağlayacak.

Her Digit’in oyundaki diğer oyuncular tarafından görülebilen ve sahiplik sertifikası ile birlikte gelen kendi seri numarası var. Artık oyuncular Digits’i Ubisoft ekosistemi dışındaki üçüncü taraf platformlarda satabilecekler.

Ubisoft Stratejik İnovasyon Laboratuvarı Başkan Yardımcısı Nicolas Pouard yayınladığı bir sürümde

Ubisoft Quartz, gerçek bir metaverse geliştirmek için iddialı vizyonumuzdaki ilk yapı taşıdır.

dedi.

Enerji verimliliği, Blockchain teknolojisini milyonlarca oyuncu tarafından yaygın olarak kullanılabilecek bir geleceğe ulaşabilmek için önemli bir gereklilik. Tezos’u orijinal Proof-of-Stake ağı ve temiz NFT’ler üzerindeki liderliği nedeniyle seçtik.

Nitekim Tezos ağındaki bir işlem, 30 saniyelik video akışıyla aynı miktarda enerji kullanıyor. Bu düşük karbon ayak izi, hem geliştiricilerin hem de oyuncuların sürdürülebilirlik konusunda ödün vermeden inovasyona öncelik verebileceği anlamına geliyor.

Ubisoft Quartz, 9 Aralık’tan itibaren ABD, Kanada, İspanya, Fransa, Almanya, İtalya, Belçika, Avustralya ve Brezilya’da beta olarak hizmete sunulacak.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu