AltcoinHaberler

Üç Dev Yatırım Şirketinden Terra (LUNA) İçin Yeni Bir Ortak Açıklama Geldi!

Terra ürünleri sunan üç dev şirket zor günler geçiren Terra (LUNA) için yeni bir ortak açıklama yayınladı. İşte detaylar.

Üç farklı ETP ürünü sağlayıcısı, Terra (LUNA) bağlantılı yatırım araçlarıyla ticaret ve hisse dağıtımını durdurduklarını duyurdu.

Bilindiği üzere Terra, bir hafta içerisinde değerinin neredeyse tamamını yitirdi.

VanEck, Valour ve 21 Shares, LUNA Ürünlerinin Sunumunu Durdurdu

Avrupa’da LUNA ETP ürünleri sunan VanEck, Valour ve 21Shares şirketlerinin tamamı, ağ üzerinde yaşanan ve bilinçli olarak merkeziyetsiz ağın durdurulmasını içeren iki tam kapanma nedeniyle hisse dağıtımını durdurduklarını açıkladı. Üç ürün de bu hafta yaklaşık olarak %100 değer kaybetmişti.

İlgili Haber
Son Dakika! Terra Kurucusu Do Kwon, LUNA İçin "Canlandırma Planını" Tanıttı!

VanEck, Cuma günü yatırımcılarına yaptığı açıklamasında VanEck Terra ETN ürünü için hisselerin oluşturulmasını ve itfasını geçici olarak askıya alacağı konusunda uyardı.

Söz konusu ürün birçok Avrupa ülkesinde işlem görüyor. Şirket, neden olarak “tokenin değerinin büyük oranda düşmesini ve Terra ağının durdurulmasını gösterdi.

VanEck buna ek olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Terra ağında LUNA işlemleri gerçekleştirilemiyor. Bu yüzden teknik olarak VanEck Terra ETN ürünü için hisse oluşturulması ve itfa işlemlerinin kabul edilmesi mümkün değil.”

VanEck, “mümkün olduğu ve izin verildiği zaman en kısa sürede bir piyasa yapıcı ile piyasa sağlamak istediğini de” söyledi.

Benzer şekilde Valour’dan yapılan açıklamaya göre de “Terra ekosistemindeki yüksek volalite ve belirsizlik nedeniyle Valour Terra SEK ürününün ticaretinin durdurulduğu” bildirildi.

Buna ek olarak İsviçre merkezli 21Shares, yaptığı açıklamasında “LUNA ağının aralıklı ve tutarsız bir şekilde çalışması” nedeniyle Terra ETP ürününün askıya alındığını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu