BitcoinHaberlerKripto Para

Ukrayna Bitcoin Ve Kripto Para Yasasını Kabul Etti!

Ukrayna Hükümeti Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili yasayı kabul etti.

Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ederek bir ilke imza atan El Salvador’un izinden giden Ukrayna Hükümeti 2021 Eylül ayında Bitcoin ve kripto paraları yasal olarak tanıyan kanun tasarısını kabul etmişti.

Çoğunlukla olumlu oy kullanılan yasa, kripto para birimlerini El Salvador gibi ödeme aracı olarak kabul etmese de kripto paraları yasal olarak tanıyordu.

Ancak Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, Ekim ayı başlarında, söz konusu kripto para yasa tasarısını bazı değişiklikler yapılmak üzere tasarıyı veto etmişti.

Ukrayna Başkanı, kripto tasarının değişiklik gerektirdiğini belirterek, söz konusu yasanın uygulanması için gerekli yasal mekanizmaların henüz tam olarak oluşturmadığını ve yasal tanım için anayasal gereklilikleri karşılamadığını söylemişti.

Gelen son bilgilere göre 17 Şubat 2022 tarihinde kripto para yasasının değiştirilmiş hali kabul edildi.

Ülkenin Dijital Kalkınma Bakanlığı Başkanı Mikhail Fedorov, kabul edilen kripto para yasasının Ukrayna’nın sanal varlıklar için yasal bir pazar başlatmasına izin vereceğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Vay arkadaş


Başa dön tuşu