Bitcoin

Ukrayna Ordusu 1 Günde Rekor Bitcoin (BTC) Bağışı Topladı!

Rusya'ya karşı savaşan Ukrayna ordusu, kısa sürede inanılmaz miktarda Bitcoin bağışı elde etti.

Rusya Başkanı Vladimir Putin kısa süre önce Ukrayna‘ya karşı özel bir askeri operasyon başlattı ve şimdiden yüzlerce sivil hayatını kaybetti.

Ukrayna’nın yardımına ise kripto para sektörü koştu ve sadece 1 günde yüklü miktarlarda kripto para bağışı yapıldı. Bitcoin burada yardıma koşan kripto para oldu.

Ukrayna’ya Bitcoin Bağışı Yağıyor

Çarşamba gecesinden beri Rusya ile mücadele eden Ukrayna askerleri, önemli bir destek aldı. Blockchain analiz şirketi Elliptic tarafından aktarılan bilgilere göre, “Come Back Alive” isimli bir yardım kuruluşu tek bir günde 400.000 dolarlık Bitcoin bağışı topladı.

Söz konusu organizasyon direkt orduya bağlı olmasa da Kiev içerisinde yer alıyor ve Ukrayna ordusuna erzak ile malzeme sağlıyor.

Elliptic ilk rapor edildiğinde bu cüzdanda 400.000 dolarlık BTC bulunuyor olsa da şimdi miktar çok daha fazla bir seviyeye geldi.

Söz konusu cüzdan adresine bakıldığında bunun 808.000 dolardan fazla BTC’ye sahip olduğu ve 900’den fazla bağış aldığı görülmekte. Transferlerin 780 tanesi ise dün gerçekleşmiş durumda.

Elliptic, Ukrayna merkezli kar amacı gütmeyen kurumlara yapılan diğer bağışları da izledi. Aktarılan bilgilere göre Come Back Alive özellikle 2021’nin sonlarından beri ciddi miktarda bağış almakta.

Come Back Alive ekibi aynı zamanda Çarşamba günü Facebook üzerinden yaptığı açıklamada 685.000 dolarlık bağışın tek bir günde toplandığını aktarmıştı. Patreon üzerinden de 300.000 dolarlık bağış toplandığı belirtiliyor.

Bütün bunlar ise kripto para sektörünün olası bir kriz anında bir diğerine yardımcı olmak için neleri göze aldığını net bir şekilde göstermekte.

İlgili Haber
FTX Borsasının CEO'su SBF, Ukrayna'daki Kullanıcılara Para Dağıttı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu