Kripto Para

Ukrayna Resmi Olarak Kripto Para Bağışı Toplamaya Başladı! Vitalik Buterin’den Şaşırtan Cevap Geldi

Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna, resmi olarak kripto para bağışı toplamaya başladığını Twitter hesabından duyurdu.

Rusya tarafından işgale uğrayan Ukrayna, daha önce sivil toplum kuruluşları aracılığıyla kripto para bağışı topluyordu.

Bununla birlikte Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında kripto para adresleri paylaşarak Ukrayna için yardım istedi.

Vitalik Buterin Ukrayna Başbakan Yardımcısının Attığı Tweet’leri Şüpheli Buldu

Buna rağmen bu Tweet aralarında Vitalik Buterin’in de bulunduğu bazı isimler tarafından şüphe ile karşılandı. Vitalik Buterin, Twitter’da bu tür dolandırıcılıkların fazla olduğunu ve Fedorov’un Twitter hesabının çalınmış olabileceğine dikkat çekti.

Buterin attığı Tweet’inde şunları söyledi:

“Lütfen söz konusu adrese Ukrayna tarafından ek bir doğrulama görmeden BTC/ETH/USDT göndermeyin. Bu işgal sırasında çok sayıda hack olayı yaşandı ve bu da kolaylıkla bir hacklenme vakası olabilir. Bu bilgi ortamı son derece düşmanca bir hale dönüşebiliyor, çok dikkatli olun.”

Bazı Twitter kullanıcıları ise Vitalik Buterin’in Rus asıllı olmasını gerekçe göstererek Ukrayna’ya yapılacak yardımların önünü kesmek istediğini öne sürdü.

Justin Sun Ukrayna’nın Tweet’lerinin Gerçek Olduğuna İnandığını Söyledi

Bununla birlikte Tron kurucusu Justin Sun ise Buterin’e verdiği cevabında Ukrayna başbakan yardımcısının Tweet’inin gerçek olduğuna inandığını söyledi.

Justin Sun ayrıca Ukrayna başbakan yardımcısına verdiği cevapta Tron ağı üzerinde bir USDT adresini paylaştığı için teşekkür etti ve Ukrayna halkının yanında olduğunu söyledi.

Sun buna ek olarak Ukrayna’ya kendisinin de bağışta bulunmak istediğini belirtti. Tron kurucusu ayrıca, söz konusu kripto para adreslerinin Federov’un resmi Telegram kanalında da paylaşıldığını ifade etti.

Mykhailo Fedorov’un paylaştığı kripto para adresleri ayrıca Ukrayna’nın resmi Twitter hesabından da paylaşıldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu