Kripto Para

Ukrayna, Rus Politikacıların Kripto Para Adreslerini Bildirenlere Ödül Verecek!

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, Rus politikacıların kripto para adreslerini açıklayanlara ödül verileceğini duyurdu.

Ukrayna, dünya ülkelerinin yaptırımlarından kaçmak için kripto paralara yönelebilecek Rus politikacıları önleyebilmek için çalışma başlattı.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, bugün yaptığı açıklamasında Rus ve Belaruslu politikacıların kripto para cüzdanlarına ait bilgilerin kendilerine gönderilmesi çağrısında bulundu.

Fedorov, attığı Tweet’inde “savaş suçlarının peşine düşülmeli ve cezalandırılmalıdır” dedi. Buna ek olarak Fedorov, işe yarar bilgi verenlerin Ukraynalı kripto topluluğu tarafından ödüllendirileceğini duyurdu.

“Rusya SWIFT Sisteminden Atılırsa Kripto Paralara Yönelebilir”

Fedorov’un söz konusu Rus adreslerini toplamakla görevlendirdiği Ukraynalı avukat Artem Afian, bakanın amacının “Rus politikacıların kripto paraları kullanarak yaptırımlardan kaçmasını önlemek” olduğunu söyledi.

Afian, bu durumun özellikle Rusya’nın uluslararası bankacılık SWIFT sisteminden atılması durumunda önem kazanacağını belirtti.

Ukraynalı bakanın bu çağrısı ile birlikte ülkenin işgal sırasındaki kripto stratejisine bir yenisi eklenmiş oldu.

Yine bugün Ukrayna, Bitcoin, Ethereum ve USDT ile kendilerine destek olunmasını istemişti. Bu iki gelişme, kripto paraların hem insanların ihtiyaçlarını gidermede hem de kanundan kaçmada kullanımı hakkında önemli dersler içeriyor.

Afian, Telegram aracılığı ile yaptığı açıklamasında Rusya bağlantılı cüzdan adreslerinin devlet yaptırım dairelerine, kripto para borsalarına ve Chainalysis’e bildirilebileceğini açıkladı. Rus politikacıların kripto adreslerinin bilinmesiyle birlikte bu adreslerden gerçekleşebilecek nakit akışlarının da önüne geçilebileceği düşünülüyor.

Chainalysis konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında şunları söyledi:

“Chainalysis olarak Rus yetkililerin yaptırımları delip delmediğine dair on-chain göstergeleri inceliyoruz. Buna benzer aktiviteler fark ettiğimizde hükümetteki ortaklarımıza haber vereceğiz ve mümkün olduğunda bunları kamuoyuyla da paylaşacağız. Bölgedeki on-chain işlemleri şu ana kadar stabil gözüküyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu