HaberlerNFT

Ukrayna-Rusya Savaşının 21. Gününde Konuşan Liderler Neler Söyledi?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "Ukrayna'yı işgal niyetimiz yok." sözleri yoksa savaş bitiyor mu sorusunu akıllara getirdi.

Rusya‘nın Ukrayna‘yı işgali ile başlayan savaşın 21’inci günü sıcak gelişmelere sahne oldu. Rusya ve Ukrayna devlet başkanları arka arkaya konuşmalar yaptı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Ukrayna’yı işgal niyetimiz yok.” dedi. Zelenski ise ABD Kongresi’ne seslenip acil yardım talebinde bulundu. Rusya Federasyonu’nun tüm yetkililerine hitaben konuşan Zelenski, “Uluslararası toplum sizi her şeyden mahrum bırakacaktır.” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ise “Uzlaşma için umut var.” diyerek müzakerelerle ilgili olumlu gidişatın duyurusunu yaptı.

“Başka Seçeneğimiz Yoktu!”

Bugün akşam saatlerinde konuşma yapan Putin, “Başka seçeneğimiz yoktu… Harekat planlandığı gibi gidiyor. Ukrayna’yı işgal niyetimiz yok ancak yapmamız gerekeni yaptık.” diyerek niyetlerini net bir şekilde ortaya koydu. Putin ayrıca

Kendi ülkenize yatırım yapmalısınız. Bunu çeşitli şekillerde dile getirdim. ABD’den gelen baskı olsa da ülkemizde çalışmaya devam eden şirketlere teşekkür ediyorum. Korkak davranan şirketler Rusya’ya karşı olan kampanyaya katılarak kar elde etmeye çalışıyor. Ne var ki bize karşı kısıtlamalar zaten her senaryoda uygulanacaktı. Bizim operasyonumuz Batı için sadece bir bahane oldu. Kırım’da da benzer olaylar yaşandı. Bu adımlar milyonlarca insanın hayatını kötü etkiliyor ve Rusya’yı vurmayı hedefliyor.

dedi. Ve “Batılıların eylemleri altın ve forex rezervlerinin çalınabileceğini gösterdi.” sözlerini sarf etti.

Öte yandan İngiltere Başbakanı Boris Johnson Ukrayna’nın yakın zamanda NATO’ya katılma olasılığının olmadığını söyledi.

Kripto Yardımlar Gelmeye Devam Ediyor

Rusya’yla kıyaslandığında askeri açıdan sınıfta kalan Ukrayna söz konusu işgalle mücadele edebilmek adına NFT koleksiyonu oluşturduğunu açıklamıştı.

Airdrop tartışmalarının gölgesinde toplanan kripto bağışlarının ardından şimdi de NFT koleksiyonu piyasaya süreceğini açıklayan Ukrayna dijital teknolojiden sonuna kadar yararlanmanın peşinde.

Söz konusu NFT koleksiyonundan elde edilecek gelirin ülkeye daha fazla ekipman almak için kullanılacağını duyuran Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov,

NFT koleksiyonu aslında Rusya-Ukrayna savaşının bir müzesi gibi olacak. Bütün dünyaya neler olup bittiğini NFT formatında anlatmak istiyoruz.

dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu