Tether

Ukrayna, Tether’ın (USDT) Rus Vatandaşlarına Hizmet Vermemesini Talep Etti!

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, Tether'a Rusya vatandaşlarını yasaklaması çağrısında bulundu.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında dünyanın en büyük stablecoin’i olan Tether’a (USDT) Rusya vatandaşlarına hizmet vermemesi çağrısında bulundu.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Fedorov, Tether CTO’suna Twitter üzerinden Çağrıda Bulundu

Mykhailo Fedorov bu çağrısını, Twitter üzerinden Tether’ın yüksek profilli CTO’su Paolo Ardoino’yu etiketleyerek gerçekleşirdi.

Fedorov, çağrısında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün, tüm demokratik dünya istilacıları ekonomik olarak cezalandırmak için Rusya’ya karşı birlik olmuş vaziyettedir! USDT ve Paolo Ardoino’ya Ruslar tarafından gerçekleştirilen bütün işlemleri durdurma çağrısı yapıyorum. Barış için.”

Tether’ın Rus vatandaşlarını verdiği hizmetin kapsamının dışına çıkarıp çıkarmayacağı henüz bilinmiyor. Bununla birlikte Paolo Ardoino da henüz Fedorov’un çağrısına cevap vermiş değil.

Daha önce kripto para borsalarının da Rus vatandaşlarını sistemden atması istenmiş ancak bu çağrı Coinbase ve Binance gibi dünyanın en büyük borsaları tarafından reddedilmişti.

İlgili Haber
Binance CEO'su CZ'den Önemli Rusya Açıklaması! Ruslar Kripto Paraları Kullanacak Mı?

Geçtiğimiz ay Rusya’nın Ukrayna’yı işgale başlamasının ardından dünya çapında çok sayıda şirket Rusya’daki faaliyetlerini sonlandırmaya başladı.

Buna ek olarak Ukrayna tarafının da Avrupa ve ABD’li şirketlerin Rusya’da çalışmamalarına dair çok ciddi çağrıları bulunuyor.

PayPal’dan Goldman Sachs’a çok sayıda dünya devi Rusya’yı terk etmek için ciddi adımlar atmıştı. Buna rağmen kripto para şirketleri ise daha suskun bir yaklaşım sergiliyor.

Ukrayna, Rusya’ya karşı olan mücadelesinde kripto para olarak bağış toplamasıyla ses getirmişti. Toplamda 100 milyon doların üstünde kripto para Ukrayna ordusuna aktarılmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu