Kripto HaberleriHaberlerUkraynalı Bakandan Kripto Para Açıklaması: "Ayı Piyasasına Rağmen..."

Ukraynalı Bakandan Kripto Para Açıklaması: “Ayı Piyasasına Rağmen…”

Takip et

Kripto paralar, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali başladığından bu yana, devam eden savaş sürecinde fon toplamak amacıyla yatırımcılara ulaşmak için önemli bir araç haline geldi.

Özellikle Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, 26 Temmuz’da attığı bir tweet’te kripto paraların ülkenin savunma stratejisi için çok önemli olduğunu vurguladı.

“Kripto Paralar Kalıcı Olmaya Devam Edecek”

Piyasa son zamanlarda bir miktar olumsuzluk yaşamış olsa da, Bornyakov kripto varlıkların ortadan kalkmayacağına inanıyor:

“’Ayı piyasasına’ rağmen kripto paralar, Ukrayna’nın savunmasında önemli bir araç haline geldi ve askerlerimizin hayatını tam anlamıyla kurtaran esneklik ve hız sağladı. Her ‘kripto kışı’ bir ‘kripto baharına’ yol açar, ancak sektör kalıcı olmaya devam edecek.”

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından, Ukrayna hükümeti sosyal medyayı kullanarak kripto para bağışları talebinde bulundu ve o zamandan beri ülke fon toplamak ve güvence altına almak için bir araç olarak Bitcoin ve kriptoya güveniyor.

İlgili Haber
Ukraynalı Yetkililer, Rusya Adına Çalışan Kripto Para Aracılarının Varlıklarına El Koydu!

Dijital para birimlerinin, geleneksel bankacılık sistemine kıyasla işlemlerin hızı ve anonimliği başta olmak üzere diğer sınır ötesi ödeme biçimlerine göre benzersiz avantajları bulunuyor.

Ukrayna’nın en büyük kripto varlık borsası KUNA’nın kurucusu Michael Chobanian’ın Bloomberg’e verdiği bir röportajda şu açıklamaları yapmıştı:

“Bir Bitcoin bloğunun sonlanması yani bir Bitcoin ödemesi için ortalama onay süresi 10 dakika sürüyor. Aynı şeyi bankacılık sistemi üzerinden yapmak ise yaklaşık üç gün sürüyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları