Ana SayfaHaberlerUkraynalı Yetkililer, Rusya Adına Çalışan Kripto Para Aracılarının Varlıklarına El Koydu!

Ukraynalı Yetkililer, Rusya Adına Çalışan Kripto Para Aracılarının Varlıklarına El Koydu!

Takip et

Ukraynalı savcılık ekipleri, Rusya ve Rusya’nın işgali altındaki bölgelerden kullanıcıların Bitcoin ve kripto para satın almalarını yasadışı yollarla kolaylaştıran tezgah üstü (OTC) brokerlere ait çok sayıda varlığa el koyduklarını açıkladı.

Başsavcılığın Salı günü Ukrayna dilinde yaptığı ve Batı basınında çok az yankı uyandıran basın açıklamasına göre, bu satıcıların müşterileri “nakit ve nakit olmayan fonları vergi ödemeden kripto paralara dönüştürebiliyordu”.

İşlemlerin ne zaman gerçekleştiği ya da Rusya’nın bu kış Ukrayna’da savaş başlatmasından önce mi sonra mı olduğu net değil.

İlgili Haber
Ukrayna, Kendisine Bağışlanan Ünlü NFT'yi Sürpriz Bir Meblağa Sattığını Açıkladı!

Ukrayna, Rus Kripto Para Aracılarının 3.39 Milyon Dolarlık Varlığına El Koydu

Yetkililer 850.000 Euro, 470.000 ABD Doları ve 460.000 Ukrayna Grivnası (toplamda yaklaşık 1,67 milyon dolar tutarında); 830 kilogram gümüş; altı parça arazi; ve üç daire ele geçirdi.

Başsavcılık, bunların tamamının yasadışı kripto ticaretinden elde edilen gelirler olduğunu söyledi. Toplam değeri yaklaşık 3.39 milyon dolar olan varlıklar, Ukrayna Varlık Kurtarma ve Yönetim Ajansı’na teslim edildi.

Savcılar, yerel polisin adı açıklanmayan kişiler hakkında dolandırıcılık, kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarını soruşturduğunu söyledi.

Başsavcılık daha fazla yorum talebine yanıt vermedi.

Geçtiğimiz yıl Ukrayna kolluk kuvvetleri, Ruslara ve 2014’ten bu yana Rus destekli paramiliter birlikler tarafından işgal edilen Ukrayna toprakları olan Luhansk ve Donetsk Halk Cumhuriyeti sakinlerine hizmet ettiği iddia edilen kripto tezgah üstü kripto brokerlerinden benzer miktarlarda para ele geçirdiğini bildirmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları