BitcoinHaberlerKripto Para

Ülkelerdeki Seçim Vaatleri Değişiyor: Bitcoin ve Kripto Paralar Anahtar Kelime!

Kanada başbakan adayı seçim kampanyasında Bitcoin ve kripto paraları ön planda tutuyor.

Kripto paraların artan popülaritesi ülkelerdeki seçim kampanyalarında da etkisini gösterdi.

Son olarak kripto para dostu yaklaşımı ile Güney Kore’deki başkanlık seçimlerini kazanan aday gibi Kanada’daki Muhafazakar Parti’nin başbakan adayı Pierre Poilievre de Bitcoin (BTC) gibi kripto paraları desteklediğini söyledi.

İlgili Haber
Seçimleri Kazanmak İstiyorsanız Kripto Para Dostu Olun! İşte Son Örneği!

“Bitcoin’in Yasal Olması İçin Çalışacağım!”

Polievre yaptığı bir konuşmada hükümetin doları mahvettiğini belirterek kendisinin liderliğinde kurulacak bir hükümetin, Çin tarzı bir baskıyı reddedeceğini söyledi.

Poilievre, ekonomiyi “merkezsizleştirmek” ve merkez bankacılarının etkisini azaltmak için çalışacağını söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Kanada’da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerini normalleştirmek için daha fazlasını yapacağım.

Şu anki hükümet Kanada dolarını mahvediyor, bu nedenle Kanadalılar Bitcoin gibi diğer para birimlerini kullanma özgürlüğüne sahip olmalı.

Buna kripto para, token, akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz finans sahibi olma ve kullanma özgürlüğü de dahildir.”

Kanada halkının daha fazla finansal özgürlüğe ihtiyacı olduğunu dile getiren başbakan adayı, Kanada halkını Bitcoin’i enflasyon riskinden korunma ve değer saklama aracı olarak kullanarak paralarının kendi kontrolü altına almaya çağırdı.

“Seçim ve rekabet, Kanadalılara daha iyi para ve finansal ürünler sağlayabilir. Sadece bu değil, aynı zamanda Kanadalılar kripto para birimlerini seçerek yüksek enflasyondan da korunabilir.”

“Kanada’nın Dünyanın Blockchain Başkenti Olmasını İstiyorum!”

Başbakan Adayı Pierre Poilievre, kripto para ve blockchain teknolojisi ile ilgili planları ve sözleri ile kripto para topluluğunu kendisine destek olmaya çağırıyor.

Kanadalılara finansal özgürlük sözü veren Poilievre, Kanada’nın dünyanın blockchain başkenti olmasını istediğini söyledi.

“Kanada’nın politikacılar ve bankacılar için daha az mali kontrole ve insanlar için daha fazla mali özgürlüğe ihtiyacı var.

Kanada halkının, Kanada’yı dünyanın en özgür ülkesi yaparak paralarının ve hayatlarının kontrolünü geri almalarının zamanı geldi.”

Mevcut Kanada Başbakanı Justin Trudeau Covid-19 önlemlerini protesto eden kamyoncular için toplanan Bitcoin ve kripto paralara karşı aldığı önlemler ile kripto para sektörüne karşı olumsuz bir yaklaşım benimsemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu