HaberlerKripto Para

Ülkelerin Gündeminde Kripto Para Regülasyonları Var! Tayvan’dan İlk Hamle Geldi!

Tayvan yetkilileri kripto para işletmeleri için yeni düzenlemeler yaptı.

Tayvan’da gerçekleşen kabine toplantısı sonrası Tayvan Ekonomik İşler Bakanlığı (MOEA) kripto para birimi işletmelerinin kategorisinin değiştiğini açıkladı.

MOEA tarafından yapılan açıklamada kripto işletmelerinin “yazılım tasarım hizmetleri” kategorisinden çıkarıldığını, “finans, sigorta ve gayrimenkul” kategorisi altında “sanal para platformları ve ticaret işletmeleri” adı ile listeleneceği belirtildi.

Yapılan bu değişikliğe uygun olarak kripto işletmeleri için vergilendirme gibi yasal düzenlemelerden Mali Denetim Komisyonu (FSC) sorumlu olacak.

FSC, kripto piyasası değişken ve gelişmeye açık olduğundan piyasa düzenlemeleri ve kuralları için vergi ve hukuk departmanları ile birlikte çalışacak.

Yürütülecek ortak çalışmalar kapsamında suçların önlenmesi ve yatırımcıların korunması amaçlanıyor.

Tayvan’daki milletvekilleri kripto para birimlerinin volatil varlıklar olduğundan büyük güçler tarafından manipüle edilmeye müsait olduğunu düşündüklerini söylemişti. Milletvekilleri bu düşünceleri kapsamında dijital para birimlerinin Tayvan’da satışa uygun olmadığı ve yetkililer tarafından kontrol edilmesi gerektiği sonucuna varmıştı.

FSC Başkanı Huang Tien-mu, milletvekillerinin vardıkları sonuçlar karşısında kripto para birimlerinin düzenleme ihtiyacına dikkatleri çekerek Tayvan’da kripto paraalr için özel yetkili makamın olmadığını belirtmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu