coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerUluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü DeFi Düzenlemesine Yönelik Önerilerini Yayınladı!

Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü DeFi Düzenlemesine Yönelik Önerilerini Yayınladı!

Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO), merkeziyetsiz finansın (DeFi) düzenlenmesine yönelik politika önerileri yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Menkul kıymet piyasalarının düzenlenmesinde küresel standartları belirleyen Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO), merkeziyetsiz finansın (DeFi) düzenlenmesine yönelik politika önerileri yayınladı.

IOSCO, DeFi’nin Düzenlenmesine Yönelik Politika Önerilerini Yayınladı

Bu kılavuz, IOSCO’nun yaklaşık 130 yargı bölgesini temsil eden ve dünyadaki menkul kıymet piyasalarının %95’inden fazlasını denetleyen üyelerinin hızla gelişen DeFi alanını denetlemenin zorluklarıyla boğuştuğu bir dönemde ortaya çıktı.

Merkezi bir yönetim otoritesi olmadan merkeziyetsiz ağlar üzerinde faaliyet gösteren DeFi, benzersiz yapısı nedeniyle düzenleyici zorluklar ortaya çıkarmıştır.

Buna yanıt olarak IOSCO, düzenleyicilerin DeFi ekosisteminin karmaşıklıklarını ele almalarına yardımcı olacak kapsamlı öneriler yayınladı.

IOSCO, merkeziyetsiz özerk kuruluşlar (DAO’lar) olarak faaliyet göstermelerine rağmen, DeFi’ye dahil olan kuruluşların düzenleyici sorumluluklardan muaf olmadığını vurguluyor.

İlgili Haber  Yatırım Şirketi Ark Invest Coinbase Hisse Satışına Devam Ediyor!

IOSCO yaptığı açıklamada, “Kullanılan etiketler, organizasyon biçimleri veya teknolojiler ne olursa olsun, finansal ürün ve hizmetler sunan veya sağlayan ve finansal faaliyetlerde bulunan kişi ve kuruluşlar yürürlükteki yasalara tabi olmalıdır” dedi.

Kılavuz, düzenleyicilerin DeFi ile uğraşırken odaklanmaları gereken sorumlu tarafların belirlenmesi, açık bilgilendirme gerekliliklerinin oluşturulması ve yasaların uygulanması dahil olmak üzere kilit alanları özetliyor.

IOSCO, düzenleyicileri mevcut uluslararası politikaları, standartları ve düzenleyici çerçeveleri uygulanabilir olduğu yerlerde uyarlamaya ve gerektiğinde değiştirmeye teşvik ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail