HaberlerKripto Para

Uluslararası Ödemeler Bankası, Kripto Paralar ile İlgili Üç Yeni Projesini Açıkladı!

Uluslararası Ödemeler Bankası, kripto paraları da kapsayan üç yeni projesi hakkında bilinmeyen detayları paylaştı.

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) İnovasyon Merkezi, kurulacak olan Eurosystem Centre’ın ilk üç projesini açıkladı. Kripto para bağlantılı bazı girişimler de projeler arasında yer alıyor.

Eurosystem Centre, Frankfurt ve Paris’te şubeler açacak ve 19 Euro bölgesi ülkesi merkez bankaları ve Avrupa Merkez Bankası ile birlikte çalışacak.

Uluslararası Ödemeler Bankası, Kripto Para Bilgilendirme Platformu Kuracak

Girişimin ilk projesi, stablecoinlerin ve bazı DeFi platformlarının çöküşünün ardından ihtiyaç haline geldiği düşünülen kripto para piyasası bilgilendirme platformu olacak.

Kuantum Bilgisayarlarının Kripto İşlemlerini Kırmasını Önlemek Amaçlanıyor

İkinci proje ise kuantum sonrası kriptografi ve ödeme sistemlerinin gizliliğinin güvence altına alınmasıyla ilgili. Kuantum bilgisayarlar, merkez bankaları ve özel finans sektörü tarafından ödeme ve mutabakat sistemlerini güvence altına almak için kullanılan kriptografiyi kırabilir.

Amaç, çeşitli ödeme sistemlerindeki kullanım durumlarını test etmek ve kuantuma dirençli kriptografinin kullanılmasının performansı nasıl etkilediğini incelemek olacak.

Finans Dünyasındaki İklim Açıklamalarının Şeffaflığı Artırılacak

Finans dünyasında iklim ile ilgili açıklamaların şeffaflığını artırmak ise girişimin üçüncü projesi olacak. Merkez bankaları iklim değişikliğinin finansal istikrarı, enflasyonu ve diğer konuları nasıl etkileyebileceğini giderek daha fazla araştırıyor. Yeni girişim, sürdürülebilirlikle ilgili açıklamaları belirlemek için tam kapsamlı bir arama motoru ile birlikte kurumsal raporlardan oluşan açık kaynaklı bir veri tabanı oluşturmayı amaçlıyor.

Bilindiği üzere, Eurosystem girişimlerinin yanı sıra Hong Kong’daki inovasyon merkezi de İsrail Merkez Bankası ve Hong Kong Para Otoritesi ile ortaklık kuracak ve merkez bankası dijital para birimleri ile siber güvenlik üzerine bir çalışma yapacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu